EvakurKayıt süresi doldu
Agrobest - Fungisit
PROPAMOCARB-HCL :
Bitkinin kökleri ve yaprakları tarafından emilen ve acropetal olarak taşınan sistemik koruyucu fungisit. Misel büyümesi ve sporangia gelişmesi ve zoosporları azaltır. 
Fosfolipid ve yağ asidi sentezini inhibe ederek hücre zarının geçirgenliğini etkiler.

Tohum İlacı Olarak : 
EVAKUR (Propamocarb-HCl 722 g/L) sıvı bir ilaç olup doğrudan doğruya tohumla iyi bir bulaşma sağlayacak şekilde karıştırılmalıdır.

Yeşil Aksam İlaçlaması : 
Gerekli miktarda EVAKUR (Propamocarb-HCl 722 g/L) uygun bir kap içerisinde önce az bir miktar su ile karıştırılır. Üçte ikisi su ile dolu ilaçlama tankının içerisine karıştırılarak eklenir. Sonra tank su ile tamamlanır. Kullanma şeklinde anlatıldığı gibi uygulanır.

Ayçiçeği Mildiyösü: 
İlaçlama ekimden önce tohum ilaçlaması şeklinde yapılır. 

Kabakgillerde: 
İlaçlamaya bitkiler kol atmaya başladığında yada çevrede ilk mildiyö belirtilerinin görülmesi ile başlanır. İlaçlamalar, hastalığın şiddetine ve iklim koşullarına göre 7-10 gün aralarla sürdürülür. Son ilaçlama ile hasat arasında en az 1 hafta süre bırakılmalıdır.

Patates Mildiyösü: 
Hastalığın her yıl görüldüğü alanlarda hastalık belirtileri görülmeden günlük ortalama sıcaklığın 16 oC veya en düşük sıcaklığın 10 Co’yi bulması ile ilaçlamaya başlanır.
Hastalığın her yıl görülmediği alanlarda ise çevrede ya da tarlada ilk hastalık belirtisinin görülmesi beklenir. Havaların kuru ve sıcak geçtiği çevrelerde 15 gün ara ile 2-3 uygulama, serin ve yağışlı bölgelerde birer hafta ara ile 4-6 ilaçlama yapılmalıdır.
 
Domates Mildiyösü:
Çevrede domates yapraklarında 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin alt yüzünde beyaz kül gibi konidi örtüsünün görülmesi ile ilaçlamaya başlanır. Hastalığın seyrine göre 10 gün ara ile ilaçlamaya devam edilir. 
 
Tütün (Fidelik) Çökerten:
Tütün fideliklerinde tohum atıldıktan hemen sonra toprak hafif nemlendirilir. Sonra ilaç uygulaması yapılır. 25-30 gün sonra ilaçlama tekrarlarnır.

EVAKUR (Propamocarb-HCl 722 g/L) diğer fungisitlerle karışabilir. Bordo bulamacı ve  yaprak gübresi ile karışmaz.  
EVAKUR (Propamocarb-HCl 722 g/L) tohum ilacı olarak kullanıldığında hiçbir ilaçla karıştırılmadan tek başına kullanılmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Ayçiçeği0 - 00 - 0-
Domates0 - 00 - 03
Kabak0 - 0250 - 2503
Karpuz0 - 0250 - 2503
Kavun0 - 0250 - 2503
Patates0 - 0250 - 2503
Salatalık0 - 0250 - 2503
Tütün0 - 00 - 03