Expert TeamRegistered until: 2025 M10 20
Hektas - Fungisit
3848

Özellikler:
Koruyucu ve tedavi edici, kontakt ve lokal sistemik etkili ve sporlanmayı engelleyicidir. 

Bağda mildiyö: Mücadele için sürgünler 25-30 cm’ye ulaştığında başlanır. Hastalık için elverişli hava şartları devam ettiği sürece 10-12 gün ara ile ilaçlamalara devam edilir.

Domatesde mildiyö: İlaçlamaya,domates bitkilerinin yapraklarında 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin meydana gelmesi ve bu lekelerin alt yüzünde beyaz kül gibi konidiospor örtüsünün görülmesi ile başlanmalıdır.

Domateste erken yaprak yanıklığı: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanır. 10 gün arayla ilaçlamaya devam edilir.

Karpuzda erken yaprak yanıklığı:Hastalık koşulları oluştuğunda veya çevrede ilk hastalık belirtileri görülür görülmez ilaçlamaya başlanır.Hastalığın  şiddeti,  iklim koşulları ve ilacın etkinlik süresi dikkate alınarak birer hafta aralarla ilaçlamaya devam edilir.

Patateste mildiyö: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamalara başlanır. 10 gün arayla ilaçlamaya devam edilir.

Karışabilirliği: Yüksek asit ve kireç, bordo bulamacı gibi alkali olanlar dışında birçok zirai mücadele ilacı ile karışabilir. Ancak yinede geniş çapta bir karışım yapmadan önce fiziksel karışımın mümkün olup olmadığı ayrıca karışımın kullanılacak bitkiye karşı güvenliliği küçük çapta bir karışımla denenmelidir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 021
Domates0 - 00 - 07
Karpuz0 - 00 - 028
Patates0 - 00 - 07