Fuji 10 EWRegistered until: 2022 M11 14
Safa Tarim - Insektisit
8897

Uygulamaya Hazırlama Şekli
İlaç hazırlanırken önce ilaçlama aletinin deposuna yarıya kadar su doldurulur. Sonra gerekli miktarda ilaç alınarak başka bir kapta suyla çoğaltılıp iyice karıştırılır, sonra bu karışım ilaçlama aletinin deposuna yavaş yavaş ve devamlı karıştırılarak ilave edilir ve suyla gerekli miktara tamamlanır.

Mısır koçan kurduna karşı; mısır bitkisi 40-60 cm boya geldiğinde ve yapılan kontrollerde % 5 bulaşma tespit edildiğinde ilaçlamaya başlanır.

Mısır kurduna karşı; ilk yumurta açılımından bir hafta sonra ilaçlamaya başlanır. 15 gün ara ile 2. ve 3. ilaçlamalar yapılmalıdır.

Elma iç kurdu ve bağda salkım güvesine karşı; erken uyarı sistemlerinden alınacak bilgiler çevçevesinde ilaçlama yapılmalıdır.

Fındık kurduna karşı; ilaçlama meyvelerin korunması amacıyla erkenci çeşitlerin yarıdan fazlası mercimek iriliğine yaklaştığında (3-4 mm) yapılmalıdır. Bu dönem genellikle Nisan sonuna rastlar.

Pamukta yeşilkurda karşı; ilaçlama zararlının yumurta koyma dönemi dikkatle izlenmeli, yeni inficar larvaların çoğunlukta olduğu kritik ilaçlama zamanında ilaçlama yapılmalıdır. Bu şekilde bir jenerasyonda bir ilaçlama yeterli olmaktadır.

Domateste yeşilkurda karşı; larvalar meyveye giriş yapmadan ilaçlamaya başlamak gerekir. Yapılan kontrollerde 100 bitkiden 5’i bulaşıksa ilaçlamaya başlanır. İlaçlamadan 10 gün sonra tekrar kontrol edilir. Tarlada ilaçlamayı gerektirecek yoğunluk varsa ilaçlama tekrarlanır.
Sülfür ve diğer insektisitler ile karışabilir. Karıştırmadan önce bir ön karışım denemesi yapılarak kullanılması tavsiye edilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 07
Domates0 - 050 - 507
Elma ağacı0 - 00 - 07
Fındık0 - 020 - 207
Mısır0 - 040 - 407
Pamuk0 - 0125 - 1257