FullarKayıt süresi doldu
Göker Tarım - Insektisit

KULLANMA ŞEKLİ:
Fullar traktörle çekilen pülverizatör ve sırt pülverizatörleri ya da kaplama ilaçlama yapan ilaçlama aletleri ile kullanılabilir. Ev bahçelerinde kullanmayın. Haşereler ilk görüldüğünde tavsiye edilen dozlarda ilaçlama yapılır.

İLACIN HAZIRLAMASI VE UYGULAMASI:
İlacı hazırlamadan önce ilaçlama aletinin temiz olduğundan emin olunuz. İlaçlama tankını 1/4 veya 1/2'ye kadar su ile doldurun. Fullar'ı ayrı bir kapta az miktarda su içinde karıştırıp bu karışımı ilaçlama aleti tankına koyunuz. Daha sonra tankı su ile doldurunuz. Mekanik veya hidrolik karıştırıcılarla iyice karıştırın. Havalı karıştırıcılar kullanılmaz. Hazırlanan ilacı hemen kullanınız. .Pamuk bitkisi susuzluktan dolayı pörsümüş iken Fullar ilaçlamalarından sonra bir miktar kızarma görülebilir. Kızarıklığa mani olmak için pamuk bitkisi pörsümüş iken ilaçlama yapılmaması tavsiye edilir. Düşük dozlarda Fullar herhangi bir renk değişikliğine sebep olmaz ve böylece mevsim boyunca bir çok defa kullanılabilir. Fullar pamuğun bütün büyüme devrelerinde kullanılabilir, fakat mevsim sonunda pamuğun olgunlaşmasından dolayı daha fazla kızarıklık görülebilir. Daima tavsiye edilen dozlarda kullanın. Dünyada yapılan bir çok denemelere göre 7-15 gün aralıklarla yapılan ilaçlama neticesinde oluşan kızarıklık mahsülü azaltmaz. Laboratuvar ve tarla denemeleri Fullar'ın Yeşil kurt yumurtalarına karşı ovisit (yumurta öldürücü) etkisi olduğunu göstermiştir.İlaçlamaya başlamadan önce bir dekar alanı ilaçlamak için gerekli olan su miktarını tesbit etmek için bir kalibrasyon yapılmalı, daha sonra ilaçlanacak alan için tesbit edilmiş gerekli miktardaki su, gerekli miktarda ilaç ile karıştırılmalı ve bitkilerin her tarafı ıslatılacak şekilde ilaçlama gerçekleştirilmelidir. Bir sezonda aynı yerde Fullar ile 2'den fazla ilaçlama yapmayınız. Aynı yerde aynı etki mekanizmasına sahip insektisitler üst üste ve uzun yıllar boyunca kullanıldığında bazı zararlı türlerinin dayanıklılık kazandığı ve o bölgede hakim hale geldiği görülebilir. Sonuçta ilaçların tavsiye edilen dozları bu zararlılara karşı yeterli etkiyi sağlayamaz. Başka etki mekanizmasına sahip insektisitlerin dönüşümlü olarak kullanılması veya bu tür ilaçlarla tank karışımı yapılması zararlıların dayanıklılık kazanmasını geciktirir veya engeller.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU :
Fullar yüksek asit ve kireç, bordo bulamacı gibi alkali olanlar dışında birçok zirai mücadele ilaçları ile karışabilir.Ancak geniş çaplı bir karışım yapmadan önce fiziksel bir karışımın mümkün olup olmadığı ayrıca karışımın kullanılacak bitkiye karşı güvenilirliği küçük çapta bir karışımla denenmelidir. Karışım hazırlanırken önce Fullar ilaçlama tankına konulmalıdır

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Pamuk0 - 0350 - 3507
Tütün0 - 0200 - 20021
Şerbetçiotu0 - 00 - 014