Goldamiral 5 ECRegistered until: 2024 M09 25
Agrobest - Insektisit
7204

GENEL BİLGİLER
- Bitki koruma ürününü ambalajında kapalı olarak muhafaza ediniz.
- Boşalan ambalajları usulüne uygun olarak imha ediniz.
- Boşalan ambalajları başka amaç için kesinlikle kullanmayınız.
- Boşalan gıda ve içecek kutularına bitki koruma ürünü koymayınız.
- Arılara zehirlidir. Çiçeklenme zamanı kullanmayınız.
- Balıklar için zehirlidir,Yeraltı ve yerüstü sularına bulaştırmaktan kaçınınız.
- Bitki koruma ürünü  normal serin ve kuru koşullarda 2 yıl süre ile depolanabilir.
- Tavsiyeye uygun  kullanıldığında fitotoksik değildir.

PYRIPROXYFEN
Böcek regülatörü etkisini 20-30 gün korur. İlaçlanmış bitkilerde bulunan ya da sonradan konan yumurtalar açılmaz. Larvalar ve nimflerin gelişimi engellenir ve dönem değiştirme sırasında ölürler.
Juvenil hormonu özdeşi olarak görev yapar. 
Gerekli GOLDAMİRAL 5 EC (Pyriproxyfen 50 g/L) miktarı önce bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama aleti yarısına kadar su ile doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır.
İlaçlama sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. Her türlü aletle püskürtülebilir.

Şeftalide Dut Kabuklubiti: 
Birinci ve ikinci döle karşı ilaçlamalar ilk larva çıkışında ve bundan 20 gün sonra yapılır. 

Zeytin  Kabuklubiti: 
Zararlının ikinci dölüne karşı Temmuz sonu- Ağustos başlarından itibaren, yumurtalı dişiler kontrol edilerek ve yumurtaların % 50 sinin açıldığı (ikinci döl ergin oranının % 70-80i bulduğu) zaman ilaçlanmalıdır.  
Zeytin  Karakoşnili: Bahçeyi temsil edecek sayıda ağacın 4 yönünden 20-25 cm uzunluğundaki sürgünler üzerinde bulunan, o yıla ait yumurtalı dişiler kontrol edilerek, yumurtadan aktif larva çıkışı saptanır. Yumurtaların % 50 sinin açıldığı devrede birinci, % 90 ının açıldığı devrede ise ikinci ilaçlama yapılır. Yapılacak ilaçlamalarda, öncelikle faydalılara en az zararlı preparatlar tercih edilmelidir.
 
Pamuk beyazsinek:
Beyazsinek yoğunluğu dikkate alındığında yaprak başına 10 larva + pupa bulunduğunda mücadeleye başlanmalıdır.

Domates, biber, patlıcan, hıyar (Beyaz sinek): 
Beyaz sinek ile bulaşık olduğu saptanan seraya köşegenler yönünden girilir. Her 5 adımda bir alt, orta ve üst yapraklardan olmak üzere 50 yaprak toplanır. Yaprak başına 5 larva-pupa olduğunda kimyasal mücadeleye başlanır.

Gül koşnili:
İlkbaharda koşnilin beslenerek kabarmasından itibaren henüz yumurtlama dönemine girmeden önce (Nisan ortası veya Mayısın ilk haftası) veya koşnilin yumurta açılımının en yüksek olduğu dönemde, birinci dönem larvalara karşı ilaçlama yapılmalıdır.

Kayısıda Dut Kabuklubiti:
Birinci ve ikinci döle karşı ilaçlamalar ilk larva çıkışında ve bundan 20 gün sonra yapılır.

Antepfıstığı yaprak psilidi:
Mayıs ayı ortalarından tiibaren, haftada bir yapılacak sayımlar sonucunda 100 bileşik yaprakta yapılacak sayımlarda bileşik yaprak başına ortalama 20-30 nimf görülmesi, ilk yazlık ergin ve yumurta sayısında belirgin bir artışın kaydedilmesi, konulan yumurtaların birçoğunun açmış olması, ve ilk ergin parazitoid çıkışlarının başlamış olması gibi koşullara uyularak tek ilaçlama yeterlidir.

Armut psillidi:
Kışlayan döl erginlerinin bıraktığı yumurtaların hemen hemen tamamının açılıp, ikinci ve üçüncü dönem nimfler görülmeye başladığı ve sürgünlerin %15 'den fazlasında bulaşma görüldüğünde ilaçlama yapılır. Her sürgünde bir birey görüldüğü zaman o sürgün bulaşık kabul edilir.

GOLDAMİRAL 5 EC (Pyriproxyfen 50 g/L) alkali özelliktekiler dışında yaygın fungisit, insektisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak kullanılabilir.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 014
Armut0 - 00 - 014
Domates0 - 00 - 01
Kayısı0 - 00 - 014
Pamuk0 - 0100 - 10028
Patlıcan0 - 00 - 01
Salatalık0 - 00 - 01
Zeytin0 - 00 - 014
Şeftali0 - 00 - 014