Hook 50 ECRegistered until: 2025 M03 22
Doğal Tarım - Fungisit
7613

Özellikler: Koruyucu ve tedavi edici özellikte sistemik bir fungisittir

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:
Gerekli bitki koruma ürünü önce ayrı bir miktar su ile sulandırılır. Bu karışım aletin yarım doldurulmuş deposuna konulur. Sonra karıştırılarak deposu su ile tamamen doldurulur. Yer aletlerine yaprak alt yüzeylerinin ıslatılması sağlanmalıdır. İlaçlamalar rüzgarsız havalarda yapılmalıdır.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANILMASI:
Bağda Kurşini küfe karşı: mücadeleye danelerin olgunlaşma başlangıcından hemen önce başlanmalı, diğer uygulamalar 10-15 gün ara ile yapılmalıdır.

Domates de Kurşini Küfe karşı, hastalık belirtileri görülmeye başladığında uygulamaya başlanmalı, 10-15 günde bir ilaçlama yapılmalıdır.

Domates de erken yaprak yanıklığına karşı ilk hastalık belirtileri görüldüğünde uygulamaya başlanır. 10 günlük aralıklarla uygulamaya devam edilir.

Turunçgillerde mavi küf çürüklüğüne karşı, uygulama hasattan sonra meyveler yukarıdaki dozda hazırlanan mumlu karışıma daldırılarak yapılır. Uygulamalarda tüm meyve yüzeyinin ilaçlanmasına dikkat edilmelidir.

KARIŞABİLİRLİĞİ:
Captan, Carboxin, Carbendazim maddeli bitki koruma ürünleri ile karışabilir. Uygulama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ:
Balıklara zehirlidir, sulara bulaştırmayınız.

ANTİDOT:
Özel bir antidotu yoktur, belirtilere göre tedavi uygulanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 03
Domates0 - 00 - 03
Turunçgiller0 - 00 - 0-