Hunter OD 300Registered until: 2022 M04 11
BAYER - Insektisit
5941

Özellikler
-Çift etkili maddeli güçlü yeşil aksam insektisiti
-İki farklı etki şekli tek üründe, ani etkisi yüksek ve sistemik etkili
-Yaprakbiti, trips ve empoasca mücadelesinde hızlı ve etkili çözüm
-Yeni OD (yağ bazlı) formülasyon

İlacın Hazırlanması ve Kullanımı
Önce gereken miktar ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Hazırlanan karışım yarısına kadar suyla dolu ilaçlama aletinin deposuna karıştırılarak ilave edilir. Depo gereken miktar suyla tamamlanarak karıştırılır ve ilaçlamaya hazır hale getirilir. Hazırlanan karışım havanın serin ev sakin olduğu zamanlarda bitkinin her tarafını kaplayacak şekilde püskürtülür

İlaçlama Zamanı
Pamuğun erken gelişim döneminde yaprakbiti için %50 trips için %15 bulaşma görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır. Yaprakbiti için ileri dönemlerde haftada bir yapılan surveylerde yaprak başına 25 adet ergin + nimf sayısına ulaşıldığında ilaçlama yapılmalıdır. Yaprak piresi için tarlada yapılan surveylerde yaprak başına Ege Bölgesinde 25, Güney Anadolu Bölgesinde 10 adet nimf+ergin sayısına ulaşıldığında ilaçlamaya başlanmalıdır. 
Tütünde tripse karşı yaprak başına ortalama 5 birey, şeftali yaprakbitine karşı yaprak başına 25 birey görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır.
Fasulyede yaprak bitine karşı, tarladan tesadüfen toplanan 25-50 yaprakta lup ile yapılan sayımlar sonucunda bir yaprağa düşen zararlı sayısı 10-20 adet ise mücadeleye başlamak gerekir.

Karışabilirlik Durumu
Oberon SC 240 ve Larvin DF 80 ile karışabilir. Herhangi bir yayıcı ve yapıştırıcı ile karıştırılması önerilmez. Başka bir ilaç ve yaprak gübresi ile karıştırılacak ise ön bir karışım testi ile fitotoksisite testi yapılması gerekir.

Antidotu ve Tedavisi
Bilinen spesifik bir antidotu yoktur. Zehirlenme halinde semptomatik tedavi uygulanır. 

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Fasulye0 - 015 - 1521
Pamuk0 - 015 - 2014
Tütün0 - 015 - 2014