Javelin 400 ECKayıt süresi doldu
Hektas - Insektisit
5180

Özellikler:
Narenciye, muz, sebzede kök ur nematodları ve serbest yaşayan nematodlara karşı sistemik bir nematosittir. Toprağa uygulandığında kökler tarafından alınır. Hem dış hem de iç parazit nematodları kontrol eder.

Muz bahçeleri: Her bir muz yalağına isabet edecek doz, bir kova içerisinde 20 misli su ile seyreltilerek bitki gövdesi etrafına uygulanır ve arkadan sulama yapılır. İlaçlamalar 3 ay ara ile 3 kez tekrarlanır.

İlaçlamalar:
1.Toprak üstü aksamının 3-4 yapraklı olduğu devrede.
2. İlk muz tarağının oluştuğu devrede.
3.Meyve salkımının oluştuğu devrede yapılmalıdır.
Nematodların oluşturabileceği direnci önlemek için, Javelin 400 EC uygulamalardan yalnızca birinde kullanılmalı, diğer ilaçlamalar ruhsatlı diğer nematod ilaçları ile yapılmalıdır.

Turunçgil bahçeleri: Ağacın yeşil aksam izdüşümü esasa alınarak buraya isabet edecek ilaç miktarı ağacın çevresindeki toprak yüzeyine verilerek, hafifçe çapalanır, arkadan sulanır. Uygulama genç sürgünlerin görülmeye başladığı ilkbaharda yapılmalıdır.

Turunçgil fidanlıkları: Gerekli miktar ilaç süzgeçli kova ile toprak yüzeyine verilir. Hafifçe çapalanır arkadan sulanır.

Domates : Ölçüm (kalibrasyon) yapılarak belli alana gidecek su miktarı bulunur. Belli alana gidecek ilaç miktarı hesaplanarak bu suya karıştırılır ve süzgeçli kova ile toprağa verilir. Arkasından rotavatör veya diğer işleme aletleri ile toprağa karıştırılır; sulanarak ilacın 15-20 cm toprağa nüfuz etmesi sağlanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Domates0 - 02.5 - 2.590
Muz0 - 07.5 - 7.560
Turunçgiller0 - 05 - 7.560