Kormilin 480 SCKayıt tarihi mevcut değil
Koruma - Insektisit

özellikleri: Seçici (Selektif) bir insektisittir. Kontakt ve mide etkili böcek büyüme düzenleyicisidir.

KULLANMA DÖNEMİ
Elma İç Kurdu mücadelesinde ilaçlamaya başlamak için her dölde cinsel çekici tuzaklardaki kontrol ve sayımlar dikkate alınır. Kelebek uçuşları, zararlının biyolojisi, ağaçların fenolojik durumu ve yayımcı kuruluşlardan alınan bilgilerin ışığı altında ilaçlamalara geçilir. Elma Ağ Kurdu mücadelesinde elma ağ kurdu larvaları yaprak epidermisini terk edip, ilk ağlarını örmeye başladıkları zaman tek ilaçlama yapılır.

Armut Yaprak Galeri Güvesi mücadelesine fare kulağı dönemi ve çiçek taç yapraklarının çoğunluğunun döküldüğü dönemde başlanır. 2. ve 3. ilaçlamaya populasyon yoğunluğuna göre devam edilir.

Armut Psyllası için, Nisan ayı başından itibaren yapılmaya başlanan kontrollerde kışlayan döl erginlerinin bıraktığı yumurtaların hemen tamamının açılıp 2 ve 3 yaşlı nimfler görülmeye başladığı zaman yapılan tek ilaçlama yeterlidir.

Pamuk Yaprak Kurdu, bitki başına 0.5 larva veya 25 bitkide 2 yumurta paketi veya 2 yeni inficar (Ocak) görüldüğünde ilaçlamaya geçilmelidir.İlaçlama larvalar yumurtadan yeni çıktığında yani ocak henüz dağılmadan yapılmalıdır.

KARISABİLİRLİK: Genel olarak aynı formulasyon şeklindeki diğer tarım ilaçlarıyla birlikte kullanılabilir.

ÇEVREYE ETKİSİ: Seçici bir ilaç olduğundan yararlı parazit veya predatörleri olumsuz yönde etkilemez.

ANTİDOTU: Spesifik bir antidotu yoktur.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 0-
Elma ağacı0 - 00 - 0-
Pamuk0 - 030 - 30-