Lavante 20 WPRegistered until: 2025 M03 22
Sunset Kimya - Insektisit
7616

LAVANTE 20 WP, hızlı ve uzun süreli kalıcı etkili bir insektisit ve akarisittir. Özeklikle larva ve nimf dönemlerinde olmak üzere, tüm gelişim dönemlerinde etkilidir.
KALİBRASYON: İlaçlama aletinin deposuna belli miktarda su konularak, ilaçlama yapılıyormuş gibi birim alana düşen su miktarı tespit edilir. Tavsiye edilen ilaç miktarı, tespit edilen suya oranlanarak, ilaçlama aletinin deposuna konur ve ilaçlama aletinin karıştırıcısı çalıştırılır.

İLACIN HAZIRLANMASI:
İlaç hazırlanırken önce aletin deposuna yarıya kadar su doldurulur sonra gerekli miktarda ilaç alınarak başka bir kapta suyla çoğaltılıp, iyice karıştırılarak ön karışım elde edilir. Sonra bu karışım ilaçlama aletinin deposuna yavaş yavaş ve devamlı karıştırılarak ilave edilir ve suyla gerekli miktara tamamlanır.

İLACIN UYGULAMA ZAMANI:
Bitkilerin büyüme devresi, ortam sıcaklığı ve yapraklarda bulunan kırmızı örümcek yoğunluğu (her yaprakta 2 ila 5 adet) esas alınarak ve yumurtaların en fazla çıkış yaptığı zamanda yapılan uygulamadan en iyi sonuçlar elde edilir.
Pas böcüsü mücadelesinde, Mayıs başından itibaren bahçenin değişik kesimleri haftada bir kez kontrol edilir. 1 ila 2 adet pas böcüsüne rastlandığında mücadeleye geçilir.

İLACIN KULLANIM ŞEKLİ:
İyi bir kontrol sağlamak için bitkinin her tarafı ilaçlı mahlulle iyice ıslanacak “kaplama” şeklinde ilaçlama yapılmalıdır. Mücadeleden beklenen üstün başarı için bitkilerin yaprak altları ve tepe aksamının iyice ilaçlanması şarttır.
İlaçlamalar günün sıcak olmayan serin ve sakin zamanında gerçekleştirilmelidir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Bordo Bulamacı hariç, diğer insektisit ve fungisit ilaçlarla karıştırılabilir. Tereddüt halinde fiziksel karışabilirlik testi yapılması tavsiye edilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Domates0 - 00 - 03
Elma ağacı0 - 00 - 021
Turunçgiller0 - 00 - 03