Melody Duo WP 66.8Registered until: 2021 M05 8
BAYER - Fungisit
5514

Özellikler
-Mildiyö kontrolünde yepyeni bir standart
-Sistemik bir ilaçla, kontak bir ilacın mükemmel karışımı
-Yeni bir grup, yepyeni bir aktif madde
-Koruyucu, tedavi edici ve anti-sporulant
-Yağmura dayanıklılık
-Yüksek biyolojik etki ve verim artışı
-Uygun toksikolojik özellikler
-Mildiyö'ye karşı Bayer güvencesi

Bitkiler İle İlgili Tavsiyeler

Bağ: Mildiyö hastalığına karşı ilk ilaçlama ,sürgünler 25-30 cm boy aldığında yapılmalıdır. 12-15 günlük aralıklarla ikinci ve üçüncü ilaçlama yapılmalıdır. İklim koşulları hastalığın seyrine uygun gidiyorsa ilaçlamalara devam edilir.
Ölükolda 1. ilaçlama sürgünler 2-3 cm iken, 2. ilaçlama sürgünler 8-10 cm ve 3. ilaçlama sürgünler 25-30 cm iken yapılmalıdır.

Hıyar: İlk ilaçlama kol atma döneminden itibaren çevrede ilk hastalık belirtileri görüldüğünde yapılmalı; diğer ilaçlamalar hastalık seyrine ve bitkinin büyüme hızına bağlı olarak 8-10 günde bir tekrarlanmalıdır.

İlacın Hazırlanması ve Kullanımı
Gerekli miktar ilaç önce az bir miktar su ile ayrı bir kapta bulamaç haline getirilir. Bu bulamaç yarıya kadar doldurulmuş ilaçlama aleti deposuna aktarılır. Gerekli miktar su karıştırılarak ilave edilir. Hazırlanan karışım rüzgarsız ve günün serin saatlerinde bitkinin her tarafı ıslanacak şekilde uygulanmalıdır.

Karışabilirlik Durumu
Birçok insektisit ve fungisit ile karışabilir. Alkali pH'sı olan ilaçlar ile karıştırıldığında tank karışımı yapıldıktan hemen sonra kullanılmalıdır.

Antidotu ve Tedavisi
Özel bir antidotu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 028
Salatalık0 - 00 - 07
Tütün0 - 00 - 07