Milis 30 SCKayıt süresi doldu
Safa Tarim - Fungisit
7104

Özellikleri
Milis 30 SC, etki şekli farklı yeni bir grup fungisit olup, kontakt ve translaminar etkili ve koruyucu özellikte bir ilaçtır. Tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında bitkilerde zararlı bir etkisi yoktur.
Gerekli ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur ve ilaçlı karışım aletin karıştırıcısı çalıştırılarak eklenir. Kalan su miktarı karıştırmaya devam edilerek ilaçlama aletine ilave edilir. Hazırlanmış ilacı aynı gün içinde kullanınız.

Bağ’da Kurşuni Küf: İlaçlamaya danelere su yürüdüğünde başlanır ve 10–15 gün arayla hastalığın seyrine göre devam edilir. Botrytis’e etkili, etki şekli farklı diğer fungisitlerle dönüşümlü olarak bir program içinde kullanılması, mukavim ırkların oluşumunu engeller.

Domateste Kurşuni Küf: İlaçlamalara hastalık görülür görülmez başlanır ve hastalığın seyrine göre 10–14 gün aralıklarla devam edilir. İlaçlamayı iyi bir kaplama yapacak şekilde uygulayınız.

Biberde (sera) Kurşuni Küf: İlaçlamalara hastalık görülür görülmez başlanır ve hastalığın seyrine göre 10–14 gün aralıklarla devam edilir. İlaçlamayı iyi bir kaplama yapacak şekilde uygulayınız.

Elma’da Karaleke:
-1. İlaçlama: Çiçek gözleri kabardığında,
-2. İlaçlama: Pembe rozet tomurcuğu döneminde; çiçekler ayrı ayrı  görüldüğünde,
-3. İlaçlama: Çiçek taç yaprakları %70–80 dökülünce,
-4. ve diğer ilaçlamalar ise ekolojik koşulların hastalığının ilerlemesi için uygun olduğu durumlarda 10–14 gün ara ile yapılır.
İlaçlamalar günün erken saatlerinde ve akşam serinliğinde, bitkilerin her tarafı ıslanacak şekilde kaplama ilaçlama yapacak şekilde uygulanmalıdır.
Milis 30 SC, Alüminyum içeren ilaçlarla karıştırılarak  kullanılamaz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 021
Biber0 - 00 - 03
Domates0 - 00 - 03
Elma ağacı0 - 00 - 014