Oxadone-Pro 300 ECRegistered until: 2023 M07 25
Astranova - Fungisit
9289

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI : Uygulamadan önce aletin memeleri kontrol edilip temizlenmeli, tümünün düzgün çalışması sağlanmalıdır. Önce uygulama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur ve karıştırıcı çalıştırılır. Gerekli miktarda bitki koruma ürünü ayrı bir kapta az miktar su ile bulamaç haline getirilerek depoya konur. Aletin karıştırıcısı çalışırken kalan gerekli su miktarı depoya ilave edilir.

ÜRÜNÜN KULLANMA ZAMANI ve ŞEKLİ : 

Buğday ; Septorya yaprak lekesi: İlaçlamalara kın-başaklanma döneminde başlanılmalıdır, gerektiğinde uygulamalara 21-28 gün aralıklarla devam edilmelidir.

Külleme; Hastalık belirtileri görüldüğünde uygulamaya başlanmalıdır, gerektiğinde uygulamalara 14 gün aralıklarla devam edilmelidir.

Pas: İlk pas püstülleri görüldüğünde ilaçlamaya başlanmalıdır.

Antep Fıstığında Karazenk; Birinci uygulama çiçek dökümünden sonra döllenmeyi izleyen meyvelerin buğday tanesi kadar olduğu dönemde yapılır. Hastalık koşulları devam ettiği sürece 15 gün aralıklarla ikinci ve diğer uygulamalar yapılır.

Şeker pancarında Yaprak leke hastalığı; İlk uygulama henüz hastalık belirtileri ortaya çıkmadan koruyucu olarak yapılmalı, gerektiğinde 15- 20 gün aralıklarla devam edilmelidir.

Turunçgiller Kahverengi leke hastalığı; Uygulamalara sürgün gelişimi ve iklim özellikleri dikkate alınarak sürgünler gelişmeye başladığında yaklaşık 5-10 cm uzunlukta olduğunda ve ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır. 15- 20 gün aralıklarla devam edilmelidir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU : Yaygın olarak kullanılan birçok bitki koruma ürünü ile tank karışımı olarak kullanılabilir. Tereddüt halinde bir ön karışım testi yapılması tavsiye edilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 021
Karpuz0 - 050 - 5021
Kışlık buğday0 - 040 - 50-
Turunçgiller0 - 00 - 021
Yazlık buğday0 - 040 - 50-
Şeker pancarı0 - 030 - 3021