PirisectRegistered until: 2023 M04 15
Agri Sciences - Fungisit
9171

KULLANMA SEKLI: Uygulamaya Hazirlanması: Gerekli miktardaki ilaç ayr bir kapta önce az bir su ile karıştirilir. Uçte ikisi su ile dolu ilaçlama tankmin içerisine karıştırılarak eklenir. Sonra tank suyla tamamlanır, karistirildiktan sonra uygulamaya verilir.

Uygulama şekli: Tohumlar ekildikten hemen sonra m2 ye 3 litre ilaçlı su (mahlü) gelecek şekilde süzgeçli kova veya pülverizatör ile toprak yüzeyine uygulama yapılır. Biberde damlama sulama ile: Dekara hesaplanan ilaç miktarı damlama sulama ünitesi 10 dakika çaliştirilarak damlama sulama ile toprağa verilir 1. ilaçlama dikimden sonra ilaçlama birinci ilaçlamadan 2 hafta sonra yapilir.

DIRENÇiLE ILGILI BILGI: Pirisect adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 32,A3 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasina sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamalar, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nederne, direnç gelişimini geciktirmek için Pirisect'in aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayisini aşmayiniz. Uygulamanın tekrarlanmasi gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 32, A3 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanilmasina özen gösteriniz.

KARIŞABILIRLIK DURUMU: Carbofuran'in kimyasal modifiyeleri, benfurocarb, carbosulfan ve furathiocarb terkipli ilaçlar hariç yaygın insektisitler ile karisabilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Biber0 - 00 - 03
Domates0 - 00 - 07
Salatalık0 - 00 - 07
Tütün0 - 00 - 0-