Reclame 330 ECRegistered until: 2023 M11 5
Ertar Kimya - Herbisit
6616

KULLANIM ŞEKLİ: Toprağın iyi hazırlanmasına, yüzeyin keseksiz olmasına özen gösterilmelidir. İlaçlama dekara tavsiye edilen doz üzerinden yeknesak bir şekilde yapılmalıdır. İlaçlamadan önce aletin kalibrasyonu yapılmalıdır. Önce bir depo su püskürterek ne kadar alanın ilaçlandığı bulunmalı,sonra bu alana tekabül eden doz ile ilaçlı su hazırlanmalıdır. Yer aletleri ile dekara 20-50 litre su ile yelpaze tipi memeli aletlerle uygulanmalıdır.
Pamuk ve Ayçiçeği: En İyi sonuç İlacın toprağa karıştırılması ile elde edilir. İlaçlama ekimden 7 gün öncesine kadar yapılabilir. Tarla keseksiz ve düzgün hazırlanmış olması gerekir. İlaçlamadan sonra toprağa karıştırma işlemi 5-8 cm derinlikte diskli pulluk, tırmık veya rototiller ile yapılır. İlaçlamadan sonra 4 gün içinde yağış olması durumunda toprağa karıştırma işlemi zorunlu olmaz. Pamukta tek uygulama şeklinde ekimi takip eden 5 gün içinde çıkış öncesi uygulanmalıdır.
Patates, Mısır, Soğan ve Fideden Yetiştirilen Domateslerde: Bu bitkilerde ilaç uygulaması tohum ekiminden veya dikimden sonra çıkış öncesi olarak toprak yüzeyine uygulanır. Tohum ekim derinliği 4-5 cm olmalıdır.
Patates’te patates ve yabancı otların çıkışından önce uygulanmalıdır.
İlacın Mısır’da kullanımında kesinlikle toprağa karıştırma işlemi yapılmaz ve şeker mısırında kullanılmaz. Tohum üretimi amacıyla ekilen mısırlarda kullanmadan önce firmaya danışınız. Soğanda çıkış öncesi olarak kullanıldığı gibi, soğanın 2 yapraklı devresinden sonra yabancı otlar çok küçük devrede (1-2 yaprak) iken de uygulanabilir. Yabancı otlar 1 -2 yaprağı geçerse etki düşer ve gerekli fayda sağlanmaz.
Domates fldeleri ilaçlamayı takiben 2.ve 6.günler arasında dikilmelidir. Fide dikimi sırasında fide köklerinin ilaçlı tabakaya değmemesine özen gösterilmelidir.
Kurakşartlarda ilaçlamayı takip eden 3-7 gün içinde 5-10 mm. Sulama yapılmalıdır.

MÜNAVEBE BİTKİLERİ:
RECLAME 330 EC ile ilaçlamadan sonra 6 ay’a kadar aşağıda belirtilen bitkilerden başkası münavebeye giremez. Pamuk, fasulye, bezelye, mısır, soya fasulyesi, yer fıstığı, ayçiçeği ve şaşırtılan bitkiler. Herhangi bir nedenle tarla bozulduğunda toprak en az 15 cm derinlikte işlenerek patates, fasulye, yazlık hububat, mısır, pamuk, soya fasulyesi, bezelye ekilebilir.Mısır, fasulye ve bezelye toprak işlemesi yapılmadan en az5cm derinlikte olması kaydı ile ekilebilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Başka ilaçlarla kullanılması tavsiye edilmez.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Ayçiçeği0 - 0500 - 500-
Domates0 - 0500 - 500-
Mısır0 - 0500 - 500-
Pamuk0 - 0500 - 500-
Patates0 - 0500 - 500-
Soğan0 - 0500 - 500-