Sakozeb BlueRegistered until: 2023 M04 28
Safa Tarim - Fungisit
4332

Uygulamaya Hazırlama Şekli
Önce ilaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktarda ilaç ayrı bir kapta az miktar su ile bulamaç haline getirilerek depoya konur. Aletin karıştırma aparatı çalıştırılarak kalan gerekli su depoya ilave edilir.
Bitkinin her tarafı iyice ıslanacak şekilde kaplama ilaçlama yapılmalıdır.

Bağda Mildiyö: İlaçlamaya sürgünler 25 – 30 cm olunca başlanmalı, hava şartlarına ve hastalığın gelişme durumuna göre 14 gün aralar ile devam edilmelidir. Hastalığın enfeksiyonu için uygun koşullar ortadan kalktığında ilaçlamalara son verilmelidir. İlaçlamalarda asmanın iç tarafındaki yaprak ve salkımların ilaçlanmasına dikkat edilmelidir. Yaprakların özellikle alt yüzeylerinin ilaçla kaplanması sağlanmalıdır. İlaçlamalar havanın çok sıcak olmadığı sabah erken saatlerde yapılmalıdır. Hastalığın durumuna göre ilaçlamalara hasata 21 gün kalıncaya kadar devam edilir.

Domateste Erken Yaprak Yanıklığı: İlaçlamaya çevrede ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanmalı ve ilaçlama hastalığın seyrine göre 10 – 14 gün ara ile tekrarlanmalıdır.

Elmada Karaleke:
1.İlaçlama; Çiçek gözleri kabardığında
2.İlaçlama;Pembe rozet tomurcuğu döneminde, çiçekler ayrı ayrı görüldüğünde
3.İlaçlama; çiçek taç yaprakları % 70 – 80  dökülünce
4.İlaçlama; ve diğer ilaçlamalar hava şartlarına ve hastalığın durumuna göre yapılır.

SAKOZEB-BLUE, Alkali özelliktekiler hariç diğer insektisit, fungisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak kullanılabilir. 

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 021
Domates0 - 00 - 014
Elma ağacı0 - 00 - 021