Senario 400 ECRegistered until: 2023 M06 13
Sunset Kimya - Insektisit
9256

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMA ŞEKLİ:
Bitki koruma ürünü su ile karıştırılarak kullanılır. İlaçlama tankını yarıya kadar su ile doldurunuz. Ayrı bir kap içinde yeterli miktar ilacı eritiniz ve aletin karıştırıcısını çalıştırarak ilacı ilave ediniz ve üzerini su ile tamamlayınız. Hazırlanmış mahlulü aynı gün kullanınız.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN HAZIRLANMASI VE KULLANIMI:
Muz Bahçeleri: Her bir muz yalağına isabet edecek doz, bir kova içerisinde 20 misli su ile seyreltilerek bitki gövdesi etrafına uygulanır ve arkadan sulama yapılır. İlaçlama 3 ay ara ile 3 kez tekrarlanır.

İlaçlamalar:
Toprak üstü aksamının 3-4 yapraklı olduğu devrede,
İlk muz tarağının oluştuğu devrede,
Meyve salkımının oluştuğu devrede yapılmalıdır.
Nematodların oluşturabileceği direnci önlemek için SENARIO 400 EC uygulamalardan yalnızca birinde kullanılmalı, diğer ilaçlamalar ruhsatlı diğer nematod ilaçları ile yapılmalıdır.
Turunçgil Bahçeleri: Ağacın yeşil aksam iz düşümü esas alınarak buraya isabet edecek ilaç miktarı ağacın çevresindeki toprak yüzeyine verilerek, hafifçe çapalanır, arkadan sulanır. Uygulama genç sürgünlerin görülmeye başladığı ilkbaharda yapılmalıdır.
Turunçgil Fidanlıkları: Gerekli miktar ilaç süzgeçli kova ile toprak yüzeyine verilir. Hafifçe çapalanır, arkadan sulanır.
Domates: Ölçüm (kalibrasyon) yapılarak belli alana gidecek su miktarı bulunur. Belli alana gidecek ilaç miktarı hesaplanarak bu suya karıştırılır ve süzgeçli kova ile toprağa verilir. Arkasından rotavatör veya diğer işleme aletleri ile toprağa karıştırılır, sulanarak 15-20 cm toprağa nüfus etmesi sağlanır.
Damlama sulama ile seralarda fidelerin şaşırtılmasından önce veya sonra gerekli miktar ilaç sisteme verilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Diğer ilaçlarla karıştırılarak kullanılmaz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Domates0 - 02.5 - 2.590
Muz0 - 07.5 - 7.556
Turunçgiller0 - 07.5 - 7.556