SmilodonRegistered until: 2024 M04 10
Safa Tarim - Insektisit
9615

Özellikleri
- İnsektisit ve akarisit özelliğinde yazlık yağdır.
- Kullanıcılar ve çevre için son derece  emniyetlidir.
- Entegre mücadele programlarına uygundur.
- İlaçlama yapılacak olan bahçenin sulanmış olmasına dikkat edilmelidir, 5°C'nin altında ve 32°C'nin üzerinde uygulama yapılmamalıdır. 
İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktar ilaç bir miktar su ile ayrı bir kapta karıştırılarak depoya konur. Karıştırma düzeni çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir. Hazırlanan ilaçlı mahlûl mutlaka basınçlı pülverizatör ile tatbik edilmelidir.

Turunçgil Kırmızı Kabuklubiti: Yapılan yaprak kontrollerinde yaprak başına düşen canlı ergin ve nimf 0,5’ten fazlaysa, meyve kontrollerinde ise %15 meyve bulaşıklığı (bir kabuklu bit bulunsa bile meyve bulaşık kabul edilir) varsa ilaçlama yapılır.

Armut Psillidi: Kışlayan döl erginlerinin bıraktığı yumurtaların hemen hemen tamamının açılıp, 2. ve 3. dönem nimflerin görülmeye başlandığında ilaçlama yapılır. İhtiyaç duyulduğunda yaz ilaçlamaları yapılabilir.

Şeftali Dut Kabuklubiti: Çiçeklerin açılmasından 2-3 hafta önce uygulanmalıdır. Ancak gerekli hallerde tomurcukların açılmasından birkaç gün öncesine (pembe tomurcuk) kadar ilaçlama yapılabilir.

Hıyar(sera) Kırmızı Örümcek: Yapılan sayımlarda yaprak başına 3-5 adet canlı kırmızı örümcek isabet ederse mücadeleye karar verilir. Tek uygulama yeterlidir.
SMİLODON kükürt, kaptan ve folpet aktif maddeleri içeren ilaçlar ile karışmaz. Şayet söz konusu bitki koruma ürünleri bitkiye uygulanmış ise SMİLODON uygulaması için 20 gün beklemek gerekmektedir. SMİLODON tek başına kullanılmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 0-
Salatalık0 - 00 - 0-
Turunçgiller0 - 00 - 0-
Şeftali0 - 00 - 0-