Solorius 25 ECRegistered until: 2024 M09 10
Menta Tarim - Fungisit
9801

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI
İlaçlama aleti önce yarıya kadar su ile doldurulur. Daha sonra ayrı bir kapta gerekli miktardaki ilaç su ile iyice karıştırıldıktan sonra aletin deposuna aktarılır. Daha sonra yeterli su ilave edilerek aletin karıştırıcısı çalıştırılır ve ilaçlamaya geçilir.

KARIŞABİLİRLİĞİ
Triadimenol, Propineb ve Oxydemeton-Methyl terkipli insektisitlerle ve MCPA terkipli herbisitlerle karıştırılabilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE ZAMANI
Hububatta, hastalığa karşı çevrede ilk hastalık belirtileri görüldüğünde kaplama olarak birinci ilaçlama yapılır. Hastalığın yoğunluk ve devam etme durumuna göre 15 gün sonra ikinci ilaçlama yapılır.
Kabakgillerde, hastalığa karşı çevrede ilk hastalık belirtileri görüldüğünde kaplama olarak birinci ilaçlama yapılır. Şartlar hastalık için uygun giderse 15 gün aralıklarla 2-5 kere ilaçlama yapılmalıdır.
Bağ Küllemesi: 1. ilaçlama sürgünler 25-30 cm uzunluğa ulaşınca, 2. ilaçlama çiçek taç yaprakları döküldüğünde (korukların saçma tanesi iriliğini aldığı dönem), 3. ve diğer ilaçlamalar 10-14 gün aralıklarla bölgenin meteorolojik ve ekolojik koşulları, hastalığın gelişme durumu göz önüne alınarak yapılır; tanelere tatlı su yürüdüğünde  ilaçlamaya son verilir.

DİRENÇ YÖNETİMİ
SOLORİUS adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 3 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için SOLORİUS‘un aynı sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 3 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 07
Kışlık arpa0 - 050 - 5035
Kışlık buğday0 - 050 - 5035
Salatalık0 - 00 - 07
Yazlık arpa0 - 050 - 5035
Yazlık buğday0 - 050 - 5035