SpironnKayıt süresi doldu
Doğal Tarım - Insektisit

Özellikler: SPIRONN® böcek gelişim düzenleyicisi bir insektisittir. Böcek regülatörü etkisini 20-30 gün korur. Larvalar ve nimflerin gelişimi engellenir ve dönem değiştirme sırasında ölürler.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:
Şeftalide dut kabuklu biti: Uygulamalar 1. ve 2. döllere karşı uygulanır. İlk larva çıkışında ve bundan 20 gün sonra olmak üzere iki uygulamalı olarak yapılır. Ancak 2. dölde bazı şeftali çeşitlerinin hasat dönemine gelmiş olması göz önünde bulundurulmalıdır.

Sebzelerde beyaz sinek: Köşegenler doğrultusunda 5 adımda bir bitkilerin alt, orta ve üst yapraklarından toplam 50 yaprakta sayım yapılır. 5 larva+pupa/yaprak olduğunda uygulamaya karar verilir.

Zeytin Karakoşnili: Uygulama zamanı aktif larva çıkışına göre belirlenir. 20-25 cm uzunluğundaki sürgünlerde yumurtaların %50’si açıldığında birinci, gerekli görülürse %90’ının açıldığı devrede ise ikinci uygulama yapılır.

Uygulamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır.

DİRENÇ YÖNETİMİ:
SPIRONN adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup 7C olarak sınıflandırılan bir İnsektisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için SPIRONN’nun aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup 7C harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Alkali özelliktekiler dışında birçok fungisit, insektisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılabilir. Uygulama için çok miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ:
Balıklara orta derece zehirlidir. Sulara bulaştırmayınız.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Biber0 - 00 - 014
Domates0 - 00 - 01
Pamuk0 - 050 - 5028
Patlıcan0 - 050 - 503
Zeytin0 - 00 - 014
Şeftali0 - 00 - 014