Suprend 500 SCKayıt süresi doldu
Platin Agro - Fungisit

ILACLARIN HAZIRLANMASI VE KULLANIMI 
Gereklimiktardaki ilaç biraz suyla ayrı bir kapta önce bulamaç haline getirilir. Yarısına kadar su doldurulmuş ilaçlama tankınailave edilerek karıştırılır ve tank suyla tamamlanır. İlaçlama sabahleyin veya akşam üzeri havanın çok sıcakolmadığı zamanlarda yapılmalıdır.

KULLANİM ŞEKLİ
Antep Fıstığı Kara zenk: İlk ilaçlama enfeksiyonlar başlamadankoruyucu olarak yapılmalıdır. Hava şartları dikkate alınarak hastalık gelişmesidevam ediyorsa 15-17 gün sonra ikinci ilaçlama yapılır. Hastalığın devam edipetmediği takip edilir ve diğer ilaçlamalara karar verilir.
Şeftali Yaprak Kıvırcıklığı: Tomurcuklar kabarmaya başladığı zamanilaçlama yapılır.
Elma kara leke: 1.ilaçlama çiçek gözlerikabardığında, 2.ilaçlama pembe rozet tomurcuğu döneminde, 3.ilaçlama çiçek taçyapraklarının %70-80'İ dökülünce, 4. ve diğer ilaçlamalar ekolojik koşullarhastalığın gelişmesi için uygun olduğu durumlarda ilacın etki süresi dikkatealınarak uygulanır.
Kayısı Monilya: 1.ilaçlama çiçeklenme başlangıcında(% 5-10 çiçekte) 2.ilaçlama tam çiçek'de yapılır. Ayva Monilya: 1.ilaçlama tomurcuklarpatlayıp yapraklar görülmeye başladığı dönemde, 2.ilaçlama ilk ilaçlamadan 14gün sonra, 3.ilaçlama 2.ilaçlamadan 14 gün sonra yapılır. Karadeniz bölgesinde1.ilaçlama çiçeklerin % 5'i açtığında, 2.ilçalama çiçeklerin % 50'si açtığında,3.ilaçlama tam çiçekte yapılır.

KARISABILIRLIK
Diğerilaçlarla karıştırılarak kullanılabilir. Yalnız Trichlorfon, Phosalone,Metalaxyl, Iprodion, Bakır ve Dinitrolu bileşiklerle karıştırılmaz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 014
Ayva0 - 00 - 014
Elma ağacı0 - 00 - 014
Kayısı0 - 00 - 014
Şeftali0 - 00 - 014