Taramectin 1.8 ECRegistered until: 2025 M02 16
Pileryum Tarım - Insektisit
10100

KULLANMA ŞEKLİ :
Narenciye: İlaçlama Pas böcüsü kesafeti görülür görülmez yapılmalıdır. İyi bir mücadele için kaplama ilaçlama şarttır. Ağaç başına 10-20 litre mayi yeterlidir. % 0,25 oranında yazlık yağlarla karıştırılabilir.

Süs Bitkileri:  İlk galeri belirtileri görülür görülmez ilaçlamaya başlanır. Gerekirse ilaçlama tekrarlanabilir. İki ilaçlama arasında en az 7 gün ara olmalıdır.

Domates ve Pamuk: Yaprak başına ortalama 1-3 adet canlı kırmızı örümcek görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır 

İlacın uygulamaya hazırlanması :
İlaçlama aleti önce yarıya kadar su ile doldurulur.Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç alete aktarılır.Daha sonra aletin deposu su ile tamamlanır.İyice karıştırıldıktan sonra uygun zamanda ilaçlama yapılır.
Etikette belirtilen dozun uygun bir alana uygulanabilmesi için,gerekli su miktarının bulunması kalibrasyon işlemi ile yapılır.Bu amaçla narenciye,domates ve pamuk bitkilerinde ilaçlama yapılacak aletin deposuna 100 litre ilaçsız su konularak ilaçlanacak narenciye ağaçlarına, Domates ve Pamuk bitkilerine veya alana  püskürtülür. Bitki başına veya birim alanda ne kadar su tüketildiği hesplanır. Buna göre ilaçlanacak alandaki bitki sayısı için ilaçlı su hazırlanır. Kullanılacak ilaçlı su miktarı tespit edilir. Bu işlem süs bitkilerinde yapılırken, ilaçlama yapılan aletin deposuna 10 litre ilaçlı su konulur. İlaçlanacak bitkilere püskürtülür. 10 litre suyun kaç m2 alana püskürtüldüğü bulunur. Buna göre  m2 ‘ye tüketilen su miktarı hesaplanır. İlaçlanacak alanın büyüklüğü dikkate alınarak, tüketilecek ilaçlı su miktarı tespit edilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Diğer ilaçlarla daha önceden denenmelidir. Alkali reaksiyonlu ilaçlarla karışmaz. İlaçlara karşı oluşacak mukavemet nedeniyle, farklı etki mekanizmasına sahip ilaçların kullanılması icap eden durumlarda tavsiye edilmektedir 

ÇEVREYE ETKİSİ :
Arılara zehirlidir. Çiçeklenme zamanı kullanmayınız.
Balıklar için zehirlidir,  Yeraltı ve yerüstü sularına bulaştırmaktan kaçınınız.

ANTİDOTU  :
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Domates0 - 025 - 253
Pamuk0 - 050 - 5020
Turunçgiller0 - 00 - 07