TempametRegistered until: 2025 M01 12
Agri Sciences - Herbisit
10025

KULLANMA SEKLI ilacın Uygulamaya Hazırlanması llaçlama aletinin deposu yarya kadar su ile doldurulur. Gerekli miktarda ilaç başka bir kapta bir miktar suyla iyice karışturilarak aletin deposuna aktarilir. Aletin karustima düzeni devamlı çaliştirilarak depo doluncaya kadar su ilave edilir. Mümkünse, 110 derece yelpaze tipi memeler kullanarak dekara 20-40 litre su ile uygulanır.

DiRENÇ ILE ILGiLi BiLGi Tempaniet adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasina göre Grup A olarak simuflandirilmiş bir herbisittir. Ayni etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Tempamet'in aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayiniz. Uygulamanin tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farkli etki mekanizmasına sahip (Grup A harici bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARISABILIRLIK DURUMU: Önerildiği bitkilerde kullanılan herbisit, fungisit ve insektisitlerle karistirilarak uygulanabilir. Karlsunlarin bekletilmeden kullanilması tavsiye edilir

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Mercimek0 - 0100 - 100-
Pamuk0 - 0100 - 250-
Soğan0 - 0100 - 250-
Şeker pancarı0 - 0100 - 100-