ToureRegistered until: 2025 M01 12
Agri Sciences - Herbisit
10027

KULLANMA SEKLI ilacın uygulamaya Hazirlanmasi: llacl önce ayrı bir kapta az bir miktarda su ile karıştirarak eriti Aletin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karisturicismu çaliştirarak hazirlanmiş ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayiniz. Hazirlanmiş ilaci ayni gün içinde kullanmız iyi bir etki için iyi bir kaplama ilaçlama şarttır.

ilaçlama Aletinin Kalibrasyonu Dekara kullanulacak su miktarını tespit için önce aletin kalibrasyonu yapilir ve daha sonra ilaçlamaya geçilir. Bunun için önce aletin deposu su ile doldurulur Tarla şartlarinda çalıştırılarak bu su ile ne kadar alanin islatildiği hesap edilir Daha sonra hesaplanan alan üzerinden gerekli miktar ilaç ilave edilerek hazrlanir ve ilaçlamaya geçilir

Uygulama zamanu Tavsiye edilen dozlarda dekara 20-40 litre su ile uygulanır. ilaç toprağa uygulandığında toprak yüzeyinde bir film tabakası oluşturur. Yabancı otlar çimlenme surasinda bu film tabakasundan geçerken ölürler. Bu film tabakasunun etkisini devam ettirebilmesi için uygulamadan sonra hiçbir şekilde toprak işlemesi yapilmamalidir. llacin etkisini gösterebilmesi için toprağln tavinda, tarla yüzeyinin keseksiz ve çok iyi işlenmiş olması gerekir. Toprakta yeterli rutubet yoksa yağmur veya sulama gereklidir

DIRENÇ iLE iLGiLi BiLGi: Toure adli bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup E,14 olarak siniflandirilmiş bir herbisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamalar, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Toure'un aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasina sahip (Grup E, 14 harici bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

FiTOTOsiTE: Soğandaki uygulamada genç yapraklarda hafif yanikliklar görülebilir. Bu belirtiler kisa zamanda düzelir ve sosanların normal gelişmesine ve verimine hiçbir olumsuz etkisi olmaz. Ayçiçeğinde yağmur damlalarnin toprak yüzeyindeki ilaçları siçratmasindan dolayı en alttaki 2 yaprakta yanıklık oluşabilir. Fakat bu belirtiler hiçbir şekilde bitkinin gelişmesini ve verimini etkilemez. KARISABILIRLiK DURUMU: Kuvvetli alkali ilaçlar ile karışmaz. Başka ilaçlarla karistirmadan önce, çiftçinin kendi imkan ve sorumluluğunda bir ön karşim denemesi yapmasi önerilir. Dar yaprakli yabanci otlara etkili herbisitlerle karistirilarak kullanulabilir. Her hangi bir yayici yapiştirici ile karıştirarak uygulamayiniz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 0250 - 25021
Ayçiçeği0 - 0100 - 10021
Karnabahar0 - 0150 - 15021
Soğan0 - 075 - 7521
Turunçgiller0 - 0250 - 25021