Weronica 20 SLRegistered until: 2025 M09 27
Astranova - Insektisit
7978

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI : Uygulamaya başlamadan önce bir dekar alana bitki koruma ürünü uygulamak için gerekli olan su miktarını tespit etmek için kalibrasyon yapılmalı, daha sonra uygulama yapılacak alan için tespit edilmiş gerekli miktardaki su, gerekli miktardaki bitki koruma ürünüyle karıştırılmalı ve bitkilerin her tarafı ıslanacak şekilde uygulanmalıdır.  Bitki koruma ürününü hazırlamadan önce uygulama aletinin temiz olduğundan emin olunuz. Uygulama tankının yarısına kadar su ile doldurun. Bitki koruma ürününü ayrı bir kapta az bir suyla karıştırıp bu uygulama aleti tankına koyunuz. Daha sonra tankı suyla doldurunuz. Boş bitki koruma ürünü ambalajının içerisine (¼) bir bölü dördüne kadar temiz su koyup iyice çalkalayınız. Çalkalama suyu uygulama tankının içerisine boşaltınız. Bu işlemi 3 kez tekrar ediniz. Mekanik ve ya hidrolik karıştırıcılarla iyice karıştırın. Hazırlanan bitki koruma ürününü hemen kullanınız.

KULLANMA ŞEKLİ : Pamuk bitkisi susuzluktan pörsümüş iken yapılacak uygulama yapraklarda bir miktar kızarıklık oluşturabilir. Kızarıklığa mani olmak için pamuk bitkisi pörsümüşken uygulama yapılmaması tavsiye edilir. Düşük dozlarda herhangi bir renk değişikliğine neden olmaz. Böylece mevsim boyunca birçok defa uygulama yapılabilir. Fakat mevsim sonunda pamuğun olgunlaşmasından dolayı daha fazla kızarıklık görülebilir. Daima tavsiye edilen dozlarda kullanın. Dünyada yapılan birçok denemelere göre 7- 15 günlük aralarla yapılan uygulama neticesinde kızarıklıktan dolayı mahsulün azalmadığı görülmüştür. Laboratuvar ve tarla denemeleri bitki koruma ürününün prodenya ve yeşil kurt yumurtalarına karşı ovisit  (yumurta öldürücü) etkisi olduğunu göstermiştir. Aynı yerde aynı etki mekanizmasına sahip insektisitler üst üste ve uzun yıllar boyunca kullanıldığında bazı türlerin dayanıklılık kazandığı ve o bölgede hakim hale geldiği görülebilir. Sonuçta bitki koruma ürünlerinin tavsiye edilen dozları ile bu zararlılara karşı yeterli etki sağlanamaz. Başka etki mekanizmasına sahip insektisitlerin değişimli kullanılması veya bu türlü bitki koruma ürünleriyle tank karışımı yapılması zararlıların dayanıklılık kazanmasını geciktirir ya da engeller. Bir sezonda aynı yerde WERONİCA 20 SL ile 2’den fazla uygulama yapmayınız.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU : Yüksek asit ve kireç, bordo bulamacı gibi alkali özellikli bitki koruma ürünleri hariç diğer bitki koruma ürünleriyle karışabilir. Ancak geniş çapta karışım yapmadan önce fiziksel karışımın mümkün olup olmadığı ve kullanılacak bitkiye karşı güvenilirliği küçük bir ön karışımla denenmelidir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Pamuk0 - 0350 - 3507
Tütün0 - 0200 - 20021
Şerbetçiotu0 - 00 - 014