Сітчастий гельмінтоспоріоз

Drechslera teres

Збудником сітчастого гельмінтоспоріозу, або сітчастої плямистості ячменю є гриб Drechslera teres Ito. Хвороба більше уражує посіви ранніх строків сівби. Втрати врожаю за інтенсивності ураження від 50 до 70% становлять 33–50%. Ураження рослин цією хворобою призводить до зменшення асиміляційної поверхні внаслідок швидкого пожовтіння і відмирання уражених листкових пластинок, зниження їх продуктивності. В уражених рослин кількість зерен у колосі зменшується на 40% і більше, формується щупле зерно. Встановлено, що відмирання 10% поверхні листків ячменю спричиняє зменшення маси насіння на 1,2 г, 25% - на 4,2 г, 50% - на 6–7 г. 
Хвороба зустрічається повсюди. Виявляється у вигляді бурих овальних плям із великою кількістю поперечних і поздовжніх рисок, які створюють візерунок сітки. Плями зливаються в окремі поздовжні смуги, на яких утворюється темно-сірий наліт конідіального спороношення. На зернівках плями світло-бурі з ніжним сітчастим візерунком. 
Джерелами інфекції є міцелій, склероції і конідії, які зберігаються на рослинних рештках і зерні. Навесні може утворюватися сумчаста стадія у вигляді перитеціїв із сумками та сумкоспорами, які є додатковим джерелом інфекції.

Засоби захисту рослин