Таліус

Виробник
DU PONT
Категорія
Фунгіциди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
A 03159;02659
Активні матеріали
Посилання

Ключовi переваги
Перший в Україні фунгіцид з ефектом імуномодулюючої дії
Забезпечує до 6 тижнів непе­ре­вершеного контролю борошнистої роси на озимій пшениці
Рівномірне покриття культури за рахунок активної «парової» фази

Переваги застосування Таліус 20 к.е
Спеціалізований фунгіцид – новий стан­ дарт захисту проти борошнистої роси 
Найдовший період захисної дії серед конкурентних пропозицій – до 6-ти тижнів (на 2 тижні довше ніж наявні стандарти) 
Відмінний захист молодого приросту 
Забезпечує збереження асиміляційної активності, подовження фотосинтезу, що позитивно впливає на продуктивність 
Дозволяє розкрити генетичний потен­ціал цінних і перспективних сортів в інтенсивних технологіях вирощуван­ня, покращує якість насіння „ 
Новий клас та унікальний механізм потрійної дії забезпечує ефективний контроль рас збудника борошнистої роси, стійких до інших груп фунгіцидів 
Синергізм: покращує контроль інших захворювань при використанні з фун­гіцидами триазольної групи в бакових сумішах 
Зниження інфекційного запасу збуд­ників хвороби для наступних посівів зернових культур, зокрема озимини в осінній період

Таліус 20 к.е. – новий стандарт для контролю борошнистої роси 
Борошниста роса особливо поширена в зонах Полісся та Лісостепу, подеку­ ди в Степу. Уражує пшеницю, ячмінь, жито, тритикале, овес, дикорослі злаки. Особливо поширена на сприйнятливих сортах, в загущених посівах та на пло­ щах ранніх строків сівби. 
Вирощування сприйнятливих сортів, підвищені норми внесення азотних добрив; вирощування озимих та ярих зернових культур на суміжних посівних площах в комбінації зі сприятливими умовами сприяють розвитку та поши­ ренню захворювання. 
На відміну від інших хвороб зернових культур борошниста роса може ура­ жувати всі вегетативні органи – від стебла до колосу, а зараження і розви­ток може відбуватися впродовж всьо­го вегетаційного сезону (формується 10-20 генерацій). 
Збудникам борошнистої роси прита­ манна висока пластичність – патогени здатні швидко формувати фенотипи, стійкі до дії фунгіцидів. Хвороба набу­ває розвитку за широкого діапазону температури повітря від +3 до +30°С та вологості повітря — 50 – 100%.

Чи шкодочинна борошниста роса? 
У хворих рослин спостерігається передчасне відмирання уражено­ го листя та прискорене дозрівання рослин за рахунок: 
   Зменшення асиміляційної поверхні листків 
   Зниження фотосинтетичної актив­ності рослин 
   Збільшення транспірації (втрати води); 
Зниження коефіцієнту кущення (втрата продуктивних стебел); 
Зменшення озерненості та наливу колосу (щуплість зерна); 
В зерні зменшується вміст клейковини, білку та крохмалю; 
Сильне ураження з осені прикореневих та нижньостеблевих листків призво­дить під час перезимівлі до збільшення кількості загиблих рослин; 
Раннє ураження нижнього ярусу лист­ ків у весняний період зменшує кіль­ кість продуктивних стебел і знижує врожай на 8 – 25%; 
За сильного ураження рослин знижен­ ня врожаю може сягати 20 – 30%

Унікальний фунгіцид
Таліус – унікальний фунгіцид для контролю борошнистої роси в посівах зернових колосових культур. Проявляє високу ефективність та пролонгований захист завдяки новому механізму дії та дієвості в низьких концентраціях. Це перший в Україні фунгіцид з ефектом імуномодулюючої дії.

Особливості дії
Таліус має здатність до трансламінар­ ного проникнення та локальносистемного переміщення в рослинах, що забезпечує більш рівномірне покриття та захист куль­ тури. Таліус також здатний ефективно та на значній відстані (до 40 см) діяти завдяки паровій фазі, що надійно захи­ щає оброблені, та, що особливо важливо, необроблені частини рослин.

Довготривалий контроль
Таліус забезпечує від 4 до 8 тижнів захисту залежно від норми внесення.

Антирезистентний інструмент
Таліус ефективно контролює всі наявні раси збудника борошнистої роси, та такі, що проявляють резистентність до інших хімічних груп препаратів.

Покращений контроль інших захворювань
Таліус підвищує ефективність кон­тролю інших захворювань в разі вико­ристання в бакових сумішах з іншими фунгіцидами. Відмічається покращення контролю септоріозу, церкоспорельозу, ринхоспоріозу, гельмінтоспоріозів.

Проквіназид – новий стандарт для контролю борошнистої роси
Таліус 20 к.е. містить проквіназид – діючу речовину з нового класу фунгіцидів (квіназолінів), що винайдений компанією ”Дюпон” та не схожий на жодний інший фунгіцид.
Проквіназид 
Має контактно-захисну дію, що забез­ печує профілактичний захист 
Впливає на життєздатність спор збуд­ ника, пригнічує утворення апресоріїв і проростання спор, має чітко вираже­ ний антиспоруляційний ефект 
Має здатність до швидкого проникнен­ня в оброблені тканини, та подальшого локальносистемного переміщення 
Блокує поширення патогену, і переш­ коджає перезараженню необробле­ них частин рослин завдяки утворен­ ню парової фази (газ-ефект)
Проквіназид надзвичайно активний проти борошнистої роси, навіть у низь­ ких концентраціях, що також забезпе­ чує довготривалий захист, незважаючи на процеси метаболізму і зниження концентрації в рослинах.

Таліус 20 к.е – перший фунгіцид з ефектом імуномодулюючої дії
Таліус активує значну частину генів куль­ турної рослини, що відповідальні за природну захисну реакцію на вплив патогену. Стимуляція генів ініціює захисні реак- ції культур, що забезпечує: підвищення стійкості рослини проти борошнистої роси;
захищає новий приріст рослини;
підвищення ефективності контролю інших захворювань; 
підвищення врожайності культури; 
покращення якісних показників зерна (вмісту клейковини та білку).

Рекомендації до застосування
Для досягнення максимального ефек­ту рекомендовано вносити Таліус 20 к.е. профілактично, на ранніх стадіях розвитку культури, до появи перших ознак розвитку борошнистої роси Допускається внесення за появи перших ознак хвороби. В разі значного прояву захворювання рекомендується вносити Таліус в бакових сумішах з фунгіцидами на основі морфолінів чи триазолів.

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА, ПШЕНИЦЯ ЯРА, ЯЧМІНЬ ОЗИМИЙ, ЯЧМІНЬ ЯРИЙ, ЖИТО,ТРИТІКАЛЕ, ОВЕС 
Хвороба: 
Борошниста роса (головний об’єкт) Покращення контролю септоріозу, цер­коспорельозу, ринхоспоріозу, гельмінтос­поріозів, іржі в разі використання в бако­вих сумішах
Норми витрати препарату:
 0,15 – 0,25 л/га, 0,15 л/га в бакових сумішах
Норма витрати робочого розчину: 150 – 400 л/га
Максимальна стадія культури: До початку повного цвітіння
Рекомендований робочий тиск: 
2 – 3 атм.
Максимальна кратність обробок: 2 за сезон 
Термін очікування: 30 днів

Культури та селективність
Використання Таліусу 20 к.е. можливе на всіх сортах та видах зернових колосових культур. Таліус високоселективний у реко­ мендованих нормах, проте варто уникати перекриттів.

Сумісність
Тести на фізичну та біологічну суміс­ність довели, що Таліус 20 к.е. не має обмежень і є гарним партнером для бако­вих сумішей.
Рекомендовані бакові суміші 
З фунгіцидами з групи триазолів для посилення персистентності і роз­ ширення спектру дії. Наприклад, з фунгіцидами на основі флутриафолу, пропіконазолу, тебуконазолу, ципроко­ назолу, триадимефону
З фунгіцидами з групи бензимідазолів (карбендазим, беноміл) для контролю церкоспорельозної прикореневої гнилі та інших захворювань
З фунгіцидами з групи морфолінів (фенпропіморф, тридеморф) для поси­ лення лікувальної дії проти борошнис­ тої роси  
З гербіцидами Гранстар Голд, Калібр, Еллай Супер, Ларен Про, Пойнтер, Камео для комплексного захисту (необхідно дотримуватися послідов­ ності приготування бакових сумішей)
З регуляторами росту рослин.

Стійкість до опадів
Таліус 20 к.е. швидко проникає в тка­нину рослин, тому опади через 2 години після обробки не призводять до знижен­ ня ефективності препарату.

Застереження
Уникати внесення під час приморозків або спекотної сонячної погоди.

Таліус 20 к.е. – партнер в отриманні якісного врожаю
Таліус характеризується як безпеч­ний для довкілля препарат. Це робить використання Таліусу прийнятним для забезпечення гарантованої якості врожаю для пивоварної та хлібопекар­ ської промисловості. Коли використовується згідно реко­ мендацій, Таліус 20 к.е. безпечний для операторів, кінцевого споживача, навколишнього середовища.

Зареєстровано для культурСпіввідношенняІнтервал попереднього збирання
Озима пшениця0.15 - 0.25 l30
Яра пшениця0.15 - 0.25 l30
Ячмінь ярий0.15 - 0.25 l30
Ячмінь озимий0.15 - 0.25 l30
Жито озиме0.15 - 0.25 l30
Жито яре0.15 - 0.25 l30
Тритикале озимий0.15 - 0.25 l30
Тритикале ярий0.15 - 0.25 l30
Овес ярий0.15 - 0.25 l30
Овес озимий0.15 - 0.25 l30