Геліхризова попелиця

Brachycaudus helichrysi

Річний цикл: Масове відродження з яєць личинок, що дають безкрилих партеногенетичних самок, спостерігається в квітні. Самки живуть 45-52 дня, а плодючість однієї особини становить 25-30 личинок. Шкідник харчується на листках (воліє нижню їх сторону) і квіткових частинах первинного хазяїна, де дає два покоління. З середини травня спостерігається міграція крилатих особин на вторинного господаря (цукровий буряк, боби, квасоля, вику, картопля та інші культурні та дикі рослини). Тривалість міграції - 8-15 днів залежно від погодних умов.
З другої половини серпня з'являються полоноски, що перелітають на первинного господаря. З появою статевого покоління відбувається запліднення. Відкладання зимуючих яєць триває до кінця жовтня. Плодючість самок становить 6-10 яєць. Нижній температурний поріг для розвитку виду -5,5 ° С, хоча зимуючі яйця можуть витримувати температуру (-32° С), а імаго (-5° С). Відродження личинок самок-засновниць спостерігається при середньодобовій температурі - 12-14 ° С (сума ефективних температур до цього часу перевищує 110° С). Для успішного розмноження попелиці необхідна тепла і суха погода в квітні і травні. Найбільша чисельність шкідника відзначається в липні. Реміграції комахи на первинного господаря відбувається, коли середньодобова температура повітря не перевищує 18° С. Для розвитку попелиці оптимальними умовами є середньодобова температура 20-25° C і відносна вологість повітря 70-90%.
Дає 10-16 поколінь у році. Переносник вірусних захворювань.
Поведінка: Комаха харчується на нижній стороні листя по жилках, утворюючи великі колонії. Листя деформуються, скручуються в трубку, засихають; знижується продуктивність культури. При дозріванні відбувається міграція об'єкта на бур'янисту трав'янисту рослинність. Це має місце в кінці липня. 

Засоби захисту рослин