Моспілан, ВП

Виробник
Sumitomo Chemical Agro
Категорія
Інсектициди
Зареєстровано до
Термін реєстрації закінчився
Реєстраційний номер
А 02925
Активні матеріали

МОСПІЛАН належить до неонікотиноїдів. Це системний інсектицид контактно-шлункової дії проти представників родини: лускокрилих — Lepidoptera, напівтвердокрилих — Hemiptera, трипсів — Thysanoptera, твердокрилих — Coleoptera та рівнокрилих – Hоmоptera.

ПЕРЕВАГИ ПРЕПАРАТУ:
завдяки новому механізму дії у шкідників не з’являється стійкість до препарату;
низька норма застосування;
висока біологічна ефективність незалежно від температур;
результат дії препарату помітний уже за годину після обприскування;
подовжена знищувальна дія (до 3-х тижнів) на дорослих комах, личинок та яйця;
сумісний з багатьма пестицидами, за винятком сильнолужних;
безпечний для бджіл та джмелів!!!
Згідно реєстрації в Євросоюзі та проведеним дослідженням в Україні - МОСПІЛАН ВП дозволений до використання в період цвітіння саду та ріпаку!

МЕХАНІЗМ ДІЇ:
Щодо рослин препарат характеризується гарною системною та трансламінарною дією, внаслідок чого він поглинається рослиною та розноситься по всіх її частинах. Тому ефект від застосування препарату проявляється також і на необроблених частинах рослин.
Шкідники гинуть у наслідок безпосереднього контакту з препаратом, а також поїдання оброблених рослин.
Інсектицидна дія препарату проявляється шляхом його впливу на нервову систему комах, що призводить до загибелі комах від надмірного нервового збудження і паралічу.
Залежно від виду комах препарат проявляє токсичну дію на яйця, личинки та дорослу форму.

КУЛЬТУРИ ТА НОРМИ ВНЕСЕННЯ:
ЯБЛУНЯ
Шкодочинний об’єкт: Яблунева плодожерка, попелиці, яблуневі та мінуючі молі, розанна та сітчаста листокрутки, яблуневий пильщик
Норма внесення (кг/га): 0,15-0,20
Кратність обробки: 2
Шкодочинний об’єкт: Каліфорнійська та інші види щитівок
Норма внесення (кг/га): 0,40-0,50
Кратність обробки: 2

РІПАК ОЗИМИЙ, ЯРИЙ
Шкодочинний об’єкт: Ріпаковий квіткоїд, хрестоцвітні блішки, попелиця, ріпаковий довгоносик, ріпаковий клоп, прихованохоботники, капустяний стручковий комарик
Норма внесення (кг/га): 0,10-0,12
Кратність обробки: 2

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА
Шкодочинний об’єкт: Личинки клопа шкідливої черепашки, попелиці, п’явиці, трипси
Норма внесення (кг/га): 0,10-0,12
Кратність обробки: 2

ЦУКРОВІ БУРЯКИ
Шкодочинний об’єкт: Звичайний буряковий довгоносик, сірий буряковий довгоносик, чорний довгоносик, бурякові блішки, щитоноски, піщаний мідляк, попелиця листкова бурякова
Норма внесення (кг/га): 0,050-0,075
Кратність обробки: 1

СОНЯШНИК, ЛЮЦЕРНА, ЦУКРОВІ БУРЯКИ
Шкодочинний об’єкт: Саранові 
Норма внесення (кг/га): 0,050-0,075
Кратність обробки: 1

ТОМАТИ, ОГІРКИ ЗАКРИТОГО ГРУНТУ
Шкодочинний об’єкт: Теплична білокрилка, оранжерейна попелиця, персикова попелиця, баштанна попелиця, трипси
Норма внесення (кг/га): 0,20-0,30
Кратність обробки: 1

КАРТОПЛЯ
Шкодочинний об’єкт: Колорадський жук
Норма внесення (кг/га): 0,05
Кратність обробки: 1
ТАРА: пакети 50 грам та 400 грам!!!

УВАГА!!! ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ПІДРОБОК!!! УПАКОВОК 1 КГ ТА 100 ГРАМ НЕ ІСНУЄ!!!

СВІТОВИЙ ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ:
Препарат широко використовується у світі для боротьби з шкідниками на таких культурах, як пшениця, ячмінь, ріпак, кукурудза, цукрові буряки, огірки та томати закритого та відкритого грунту, цибуля, капуста, перець, цитрусові культури, квіти, яблуня, груша, тютюн та ін. 

В посівах зернових культур, зазвичай, одночасно присутні багато видів шкідників. Найбільших втрат вони завдають в період «формування колосу – достигання зерна», і якраз в цей період на полях присутній весь комплекс злісних шкідників. Тому цей час і є найбільш оптимальним для застосування інсектициду Моспілан. Важливим є своєчасність обприскування, навіть «робота на випередження» - доки популяція шкідників не розрослась, личинки знаходяться в меншому віці і їх вплив на врожай та якість зерна мінімальний. Моспілан найкраще застосовувати в першій половині цього періоду, коли в рослині зберігається активний сокорух.
Найбільш чисельний та шкодочинний -  трипс пшеничний (Haplothrips tritici Kurd.). Майже щороку трипси призводять до зниження маси 1000 зернин на 10-30 %. Якщо на початку колосіння на один колос припадає 20-30 трипсів та німф, то втрати врожаю досягають 14%, істотно знижуються технологічні якості й схожість зерна. Розміри трипсів дуже малі, вони весь час перебувають під лусочками колосків або під піхвою листка, в середині стебел. Максимальна чисельність шкідників (імаго) у посівах озимої пшениці спостерігається на початку її колосіння. Максимальна кількість личинок – в кінці молочної  – на початку молочно-воскової стиглості.
Трипс активно розмножується в посушливих умовах, в окремі роки чисельність личинок трипсів в посівах озимої пшениці (по стерньовим попередникам) в Степу України може сягати понад 150 особин на колос. Щоб запобігти суттєвих втрат врожаю та погіршення його якості, захисні заходи слід проводити в період «кінець колосіння – початок молочної стиглості зерна». Застосовуючи в цей період Моспілан  0,10 – 0,12 кг/га ми гарантовано знищимо шкідника, доки він ще не встиг завдати непоправної шкоди.
Другий важливий шкідник: клоп-шкідлива черепашка (Eurigaster integriceps Put.), а також маврська (Е. maurus.L.) і австрійська (Е. austriacus Schrk.) черепашки. При заселенні клоп пошкоджує листя рослин, пізніше стебло і колос. При уколі в стебло на початку виходу в трубку у рослини жовтіє і засихає верхній лист. Пошкодження стебла в цей період може привести до зниження врожаю на 50-54%. Але основну шкоду посівам озимої пшениці завдають личинки, шкодочинність яких залежить від їх віку. Зерно, пошкоджене личинками молодших віків (2-3), деформується і його маса зменшується на 50-70%. Личинки старших віків (4-5 ), а також  клопи нового покоління менше впливають на кількість урожаю, але різко погіршують його якість. Розвиток клопа черепашки сильно залежить від температури повітря. В окремі роки чисельність шкідника може перевищувати ЕПШ в 2-3 рази і сягати 5 – 6 особин на м2. Найкращим часом застосування препарату Моспілан  є період відродження личинок та личинки 1 віку, цей час зазвичай співпадає з кінцем наливу зерна – початком молочної стиглості. Шкідник знаходиться в найбільш чутливій фазі, пошкодження зерна мінімальні, обприскування проведене в цей період дає можливість одночасно знищити і клопа черепашку і пшеничного трипса.
Враховуючи особливості біології розвитку цих шкідників і пов’язані із цим складнощі в їх контролі, компанія ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» в сезоні 2011 року провела додаткові дослідження та перереєстрацію інсектициду Моспілан проти сисних шкідників на озимій пшениці, зокрема проти пшеничного трипса. За результатами проведених досліджень, норма застосування 0,10 – 0,12 кг/га виявилась найбільш оптимальною та забезпечила повний контроль сисних шкідників.

Зареєстровано для культурСпіввідношення
Яблуня0.15 - 0.5 kg
Ріпак озимий0.1 - 0.12 kg
Ріпак ярий0.1 - 0.12 kg
Озима пшениця0.1 - 0.12 kg
Цукрові буряки0.05 - 0.075 kg
Соняшник0.05 - 0.075 kg
Люцерна0.05 - 0.075 kg
Помідори0.2 - 0.3 kg
Картопля0.05 kg