Artea 330 ECReģistrācija iztecējusi
SYNGENTA - Fungicīds
0169

Plaša iedarbības spektra fungicīds, paredzēts ziemas un vasaras kviešu un ziemas un vasaras miežu aizsardzībai pret lapu un vārpu slimībām, kā arī cukurbiešu aizsardzībai pret lapu slimībām.

Preparāta raksturojums
Abas darbīgās vielas – ciprokonazols un propikonazols tiek uzņemtas ar augu asimilējošām daļām, galvenokārt stundas laikā. Tās pārvietojas akropetāli (virzienā uz augšu) pa ksilēmu. Šāda sistēmiska vielu transportēšana nodrošina labu darbīgās vielas izplatīšanos augu šūnās un novērš tās noskalošanos. Augā ciprokonazols un propikonazols iedarbojas uz patogēnajām sēnēm haustoriju veidošanās sākuma stadijā. Aptur sēnes augšanu, ierobežojot sterolu biosintēzi šūnu membrānās, precīzāk – pieder pie DMI (demetilācijas inhibitori) fungicīdu grupas.
Kaut arī ciprokonazola un propikonazola bioloģiskais iedarbības veids pieļauj aizsargājošu un ārstējošu lietošanu, vislabākie rezultāti sasniegti, ja produktu lieto, kad slimība ir aktīva, bet vēl agrā attīstības stadijā.

Lietošanas ieteikumi
Fungicīds Artea 330.e.k. visefektīvāk darbojas, ja to lieto profilaksei vai parādoties pirmajām slimības pazīmēm (inficēti līdz 3 % lapu virsmu).
Atkārtot smidzināšanu pēc 3–5 nedēļām, ja vēl aizvien ir augsta inficēšanās iespēja.
Ja sējumā izplatīta stiebru lūšana, ieteicams veidot bākas maisījumu ar tādu partnerfungicīdu, kuram laba iedarbība uz stiebru lūšanu.
Lai pastiprinātu Artea 330 e.k. iedarbību uz miltrasu stipras infekcijas gadījumā, ieteicams pievienot fungicīdu ar atšķirīgu iedarbības mahānismu, piem., Arčers Top 400 e.k.

Tvertnes maisījumi
Pirms tvertnes maisījuma gatavošanas nepieciešams pārliecināties, vai uz preparātu iepakojuma nav speciāla marķējuma, kas ierobežo to saderību. Katru produktu smidzināšanas tvertnē lej atsevišķi, labi izmaisa un tikai tad lej nākamo. Maisījumā nav ieteicams vairāk par trīs komponentiem, ieskaitot Artea 330 e.k.
Artea 330 e.k drīkst lietot tvertnes maisījumā ar citiem fungicīdiem, herbicīdiem, augšanas regulatoru un šķidro lapu mēslojumu.
Gatavojot darba šķidrumu, lapu mēslojums smidzinātaja tvertnē jāpievieno pēdējais. Ieteicamais darba šķidruma daudzums 200–300 l/ha – atkarībā no sējuma biezības.

Darba šķidruma sagatavošana
Uzpilda smidzinātāja tvertni līdz 1/2 ar tīru ūdeni. Pirms lietošanas preparātu iepakojumā labi sakrata un nepieciešamo tā daudzumu ielej smidzinātājā. Labi samaisa. Nepārtraucot maisīšanu, pielej atlikušo ūdens daudzumu. Darba šķidrums gatavošanas, transportēšanas un smidzināšanas laikā nepārtraukti jāmaisa. Sagatavotu darba šķidrumu izlieto uzreiz.

Smidzināšanai piemēroti laika apstākļi
Optimālā smidzināšanas temperatūra no +10 °C līdz +25 °C.
Smidzināšana nav ieteicama ilgstoša sausuma apstākļos.
Nesmidzināt mitrus augus. 

Bezlietus periods: viena stunda. 

Nogaidīšanas laiks: 42 dienas.

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Cukurbietes0 - 00.4 - 0.530
Vasaras kvieši29 - 590.25 - 0.542
Vasaras kvieši29 - 320.25 - 0.542
Vasaras mieži29 - 510.4 - 0.542
Ziemas kvieši29 - 590.25 - 0.542
Ziemas kvieši29 - 320.25 - 0.542
Ziemas mieži29 - 510.4 - 0.542