CapaloReģistrācija iztecējusi
BASF - Fungicīds
0327

Preparāta apraksts
Capalo ir sistēmas iedarbības fungicīds, kas satur trīs darbīgās vielas. Tam piemīt ārstējoša un aizsargājoša iedarbība pret graudaugu slimībām.
Darbīgā viela - epoksikonazols ir triazolu grupas darbīgā viela, kurai piemīt ilgstoša efektivitāte pret daudzām svarīgām graudaugu slimībām, kā piemēram lapu un vārpu plankumainībām, ko ierosina Septoria spp., Pyrenophora tritici–repentis, Rhynchosporium secalis, Pyrenophora teres un pret graudaugu rūsām.
Fenpropimorfs ir morfolīnu grupas darbīgā viela, kura ļoti strauji pēc izsmidzināšanas iekļūst augu zaļajās daļās. Tai ir laba apstādinošā un ārstējošā iedarbība pret graudzāļu miltrasu, gredzenplankumainību un rūsām arī zemās temperatūrās (virs 6 C).
Darbīgā viela - metrafenons pieder pie ķīmisko vielu - benzofenonu grupas. Tai ir unikāls iedarbības mehānisms: aizsargājošs, ārstējošs un antisporulants pret graudzāļu miltrasu un blakusiedarbība uz sakņu kakla puvi Pseudocercosporella herpotrichoides.
Nodrošina ilgstošu aizsardzību.

Lietošanas ieteikumi
Apstrādāt graudaugu sējumus ar Capalo parādoties pirmajām slimības pazīmēm. Lapu pelēk-plankumainības un dzeltenplankumainības ierobežošanai smidzināšanu parasti veic sākot ar divu mezglu stadiju (AS 32), kad novērotas pirmās slimības pazīmes un laika apstākļi ir labvēlīgi to attīstībai. Atkārtota apstrāde ar fungicīdu var būt nepieciešama.
Ja Capalo tiek lietots graudaugu stiebrošanas sākumā (AS 30 – 32), tad tas nodrošina daļēju blakus iedarbību arī pret sakņu kakla puvi (stiebru lūšanu), ko ierosina Pseudocercosporella herpotrichoides.
Capalo ar devu 1,0 – 2,0 l/ha nodrošina efektivitāti 4-6 nedēļu garumā, atkarībā no laika apstākļiem un graudaugu attīstības intensitātes.
Zemāko fungicīda devu var lietot gadījumos, kad slimību intensitāte nav augsta, šķirne nav ieņēmīga pret slimībām un laika apstākļi nav labvēlīgi slimību izplatībai.
Lielāko fungicīda devu lietot gadījumos, ja tiek audzēta slimību ieņēmīga šķirne, tiek novērota liela slimības izplatība un laika apstākļi ir labvēlīgi slimību attīstībai.

Piezīmes. Nepieļaut nokļūšanu uz blakus kultūrām. Capalo var izsaukt bojājumus divdīgļlapju augiem. Ir noteiktas papildus prasības Capalo lietošanas tehnoloģijai: augu aizsardzības līdzekļu lietotājam smidzināšanas laikā jāstrādā slēgtā kabīnē, kas apgādāta ar gaisa kondicionēšanas iekārtu.
Ieteicamais darba šķidruma patēriņš: Līdz graudaugu attīstītas karoglapas stadijai (AS 39) var lietot 100 l/ha, bet vēlākās attīstības stadijās šis darba šķidruma daudzums var būt nepietiekams, lai nodrošinātu pietiekamu preparāta efektivitāti.
Sabiezinātos sējumos/ vēlos apstrādes termiņos ieteicams 300 – 400 l/ha.

CropsBBCHReģistrētā normaPriekšnovākšanas intervāls
Vasaras auzas25 - 591 - 235
Vasaras kvieši30 - 691 - 235
Vasaras mieži0 - 01 - 235
Vasaras rudzi30 - 691 - 235
Vasaras tritikāle30 - 691 - 235
Ziemas auzas25 - 591 - 235
Ziemas kvieši30 - 691 - 235
Ziemas mieži0 - 01 - 235
Ziemas rudzi30 - 691 - 235
Ziemas tritikāle30 - 691 - 235