AgrisaveRegistered until: 2021 M12 13
Agri Sciences - Fungisit
8498

KULLANMA ŞEKLİ : İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen miktarda ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir. İlaçlama aletinin karıştırma aparatı çalıştırılarak hazırlanan karışım depoya dökülür. Kalan gerekli su miktarı karıştırılarak depoya ilave edilir.

Tohum ilacı olarak: Agrisave sıvı bir ilaç olup doğrudan tohumla iyi bir bulaşma sağlayacak şekilde karıştırılır. Ayçiçeği mildiyösü: İlaçlama ekimden önce tohum ilaçlaması şeklinde yapılır. Yeşil aksam ilaçlaması: Kabakgillerde Yalancı mildiyö: İlaçlamaya bitkiler kol atmaya başladığında ya da çevrede ilk mildiyö belirtilerinin görülmesi ile başlanır. İlaçlamalar hastalığın şiddetine ve iklim koşullarına göre 7-10 gün aralarla sürdürülür. Son ilaçlama ile hasat arasında en az 1 hafta süre bırakılmalıdır. Patates mildiyösü: Hastalığın her yıl görüldüğü alanlarda hastalık belirtileri görülmeden günlük ortalama sıcaklığın 16 °C veya en düşük sıcaklığın 10 °C’yi bulması ile ilaçlamaya başlanır. Hastalığın her yıl görülmediği alanlarda ise çevrede veya tarlada hastalık belirtisinin görülmesi ile ilaçlamaya başlanır. Havaların kuru ve sıcak geçtiği çevrelerde 14 gün ara ile 2-3 uygulama, serin ve yağışlı bölgelerde hastalığın seyrine göre ilaçlamaya devam edilir. Tütün deliklerinde Çökerten: Tohumlar ekilip kapak gübresiyle örtüldükten sonra veya delerin çıkışı tamamlandıktan sonra hastalık görüldüğünde yapılır. Domateste Mildiyö: Çevrede domates yapraklarında 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin alt yüzünde beyaz kül gibi konidi örtüsünün görülmesi ile ilaçlamaya başlanır. Hastalığın seyrine göre 10 gün ara ile ilaçlamaya devam edilir.

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: Agrisave adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup F4,28 olarak sınıandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için Agrisave’in aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip ( Grup F4,28 harici ) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: Agrisave diğer fungisitlerle tank karışımı halinde kullanılabilir. Bordo bulamacı ve yaprak gübreleri ile karışmaz. Tohum ilacı olarak kullanıldığında başka hiçbir ilaçla karıştırılmadan tek başına kullanılmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Ayçiçeği0 - 00 - 0-
Domates0 - 00 - 03
Kabak0 - 0250 - 2503
Karpuz0 - 0250 - 2503
Kavun0 - 0250 - 2503
Patates0 - 0250 - 2503
Salatalık0 - 0250 - 2503
Tütün0 - 00 - 03