BordoflowRegistered until: 2022 M03 28
Hektas - Fungisit
5921

Özellikler
BORDOFLOW® kullanıma hazır bordo bulamacıdır.  
BORDOFLOW® formülasyonu sayesinde bitki yüzeyine çok iyi yapışır ve uzun süre kalıcıdır. Çok düşük dozlarda bile son derece etkilidir. BORDOFLOW® organik tarım için uygundur. taşıması ve uygulaması daha kolay ve kullanıcı açısından son derece güvenlidir. İlaçlama esnasında bitkiler iyi bir şekilde yıkanmalı yaprakların alt yüzeylerinin ıslatılması sağlanmalıdır. 

KULLANIM ŞEKLİ:
Bağda sürgünler 25-30 cm boyda iken ilaçlamaya başlanır. Meteorolojik şartlar hastalığın çıkmasına uygun giderse ve ilaçlamanın devamına gerek görülürse ilacın etki süresi göz önünde bulundurularak 10-14 gün aralıklarla ilaçlamalar yapılabilir. İlaçlama esnasında bitkiler iyi bir şekilde yıkanmalı yaprakların alt yüzeylerinin ıslatılması sağlanmalıdır
Elma karaleke hastalığında; 1. ilaçlama: Çiçek gözleri kabardığında, 2. ilaçlama: Pembe çiçek tomurcuğu döneminde (Çiçekler ayrı ayrı görüldüğünde), 3. ilaçlama: Çiçek taç yaprakları %70-80 dökülünce, 4. ve diğer ilaçlamalar: Ekolojik koşullar hastalığın ilerlemesi için uygun olduğu durumlarda ilacın etki süresi dikkate alınarak yapılmalıdır.
Kayısıda yaprak delen hastalığında; 1.ilaçlama sonbaharda (Dormant dönem) yaprak dökümünden hemen sonra yapılır. 2.ilaçlama ilkbaharda (ilkbahar uygulaması) çiçek tomurcukların kabardığı dönemde, çiçekler açmadan önce yapılır. 3.ilaçlama meyvelerde çanak yaprağı ve erkek organ tablası meyvenin ucuna sıyrılırkan yapılır.
Zeytin halkalı leke hastalığında; İlaçlamalar;
Ege bölgesinde;
1.ilaçlama: İlkbahar sürgünleri görülmeden önce
2.ilaçlama: Çiçek somakları belirginleştikten sonra, çiçekler açmadan önce
Marmara bölgesinde;
1.ilaçlama: Sonbarah sürgünleri görülmeden önce
2.ilaçlama: Çiçek somakları belirginleştikten sonra, çiçekler açmadan önce
Akdeniz bölgesinde:  
1.ilaçlama: Hasattan sonra
2.ilaçlama: İlkbahar sürgünleri görülmeden önce
Şeftalide yaprak kıvırcıklığına karşı: Tomurcuklar kabarmaya başlayınca ilaçlama yapılır. Tomurcukların iyice ilaçlanmasına özen gösterilir.
Domates mildiyösü: İlaçlamalara ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile başlanır, hastalığın şiddeti ve iklim koşullarına bağlı olarak ilaçlamaya 7-10 gün ara ile devam edilir.
Portakalda Kahverengi Çürüklük: 1.ilaçlama sonbaharda yağışlar başlamadan önce yapılmalıdır. Havalar yağışlı giderse 1.ilaçlamadan 15 gün sonra 2.ilaçlama uygulanmalıdır. 

KARIŞABİLİRLİĞİ: BORDOFLOW® diğer ilaçlarla karıştırılmadan tek başına kullanılmaladır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 021
Domates0 - 0600 - 60014
Elma ağacı0 - 00 - 014
Kayısı0 - 00 - 014
Portakal0 - 00 - 014
Zeytin0 - 00 - 014
Şeftali0 - 00 - 014