CambioaKayıt süresi doldu
Agropharm - Herbisit
İlacın Özellikleri
CAMBİO, mısır tarlalarında sorun olan yıllık ve çok yıllık çimensi otlarla bazı geniş yapraklı yabancı otlara karşı, çıkış sonrası kullanılan selektif bir ilaçtır. Uygulamadan hemen sonra yapraklar vasıtası ile hızla bünyeye alınır, otlarda gelişim durur ve yapraklar kırmızı-mor renge dönüşür. 15–20 gün içinde otlar sararıp kururlar. Kanyaşta rhizomları etkiler, yeni sürgün vermelerini önler.
Ayrıca, ayrık (Cynodon dactylon) ve Topalak (Cyperus sp.) otlarını da baskı altında tutar. Pıtrağın yoğun olduğu yerlerde Bromoxynil terkipli ilaçlarla karıştırıldığında etki artar (Bromoxynil: 100 ml/da)
 
Tatlı Mısır ve Cin Mısırda kullanmayınız.
 İlaçlama Zamanı
Mısır
4–8 yaprak arasında ilaçlamayı yapınız.
Çimensi Otlar
Kardeşlenme öncesi veya kardeşlenme içinde oldukları erken dönemde (2–6 yaprak)
Kanyaş
İlacı bünyeye alacak yeterli çıkışlar olduktan sonra (10–30 cm boyda)
Geniş Yapraklı Otlar
Gelişimlerin 2–6 yapraklı oldukları genç dönemleri
 
Kullanma Şekli
İlacı önce ayrı bir kap içinde suda eritiniz. Aletinizin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız. İyi bir ot kontrolü için, iyi bir kaplama ilaçlama yapılmasına dikkat edilmelidir. Kullanılacak su miktarı dekara 10–40 lt.’dir. Ot yoğunluğu fazla ise kullanılacak su miktarı arttırılmalıdır. İlaçlamalarda mümkünse yelpaze tipi meme           (11003–11002) kullanılmalıdır.
- İlaçlamayı günün sıcak saatlerinde yapmayınız.
- İlaçlamadan sonra 4–5 saat içinde yağış olmamalıdır.
- Organik fosforlu toprak insektisitleri ile aynı yıl içinde kullanmayınız. Mısır gelişimi etkilenir. Yapraktan uygulanan organik fosforlu ilaçlarla arada en az 7 gün olmalıdır.
 
Münevebede Dikkat Edilecek Hususlar
CAMBİO uygulanan tarlalarda, 4 ay sonra sadece buğday, arpa ve soya fasulyesi; 10 ay sonra ise istenilen kültür bitkisi ekilebilir.
 
Karışabilirlik Durumu
CAMBİO, Bromoxynl terkipli ilaçlar ile tank karışımı yapılarak kullanılabilir. Organik fosforlu ilaçlarla karışmaz
 
Antidotu
Özel bir anditodu yoktur. Semptomatik tedavi uygulanır.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Mısır0 - 0125 - 12530