Can-Ester 48 ECRegistered until: 2022 M07 3
Cansa Kimya - Herbisit
3209

ÖZELLİKLERİ:
Monokültür Hububat tarımı yapılan Orta Anadolu gibi Bölgelerde, Hububat tarlalarındaki geniş yapraklı yabancı otlara karşı kullanılan, Phenoxy grubundan ve Hormon tipli bir herbisittir. Yüksek uçuculuğu nedeniyle uygulama hatalarını 2-4 D Aminli herbisitlere oranla daha iyi tolere eder ve Orta Anadolu Bölgesinde yaygın olarak bulunan Sarıot(Boreava orientalis) üzerinde etkilidir. Polikültür tarım ve meyveciliğin yaygın olduğu Akdeniz Bölgesi gibi bölgelerde kullanılması sakıncalıdır.

KULLANMA ŞEKLİ: 
CAN-ESTER 48 EC su ile kolay karışır. Gerekli ilaç miktarı önce bir miktar su ile doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan gerekli su miktarı ilave edilerek karıştırılır.
Dekara atılacak su miktarı ilaçlama aletine göre değişeceğinden pülverizatör tarla koşullarında ayarlanarak gerekli su miktarı saptanmalıdır. İlaçlamalar havanın rüzgarsız ve sıcaklığın 8-250C` de olduğu günlerde yapılmalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Diclofop-methyl, Difenzoquat, Fenoxaprop-p-ethyl, Flamprop-m-ısopropyl, Imazethabenz-methyl, Tralkoxydim, Dıclofop-methyl + Fenoxaprop-p-ethyl terkipli yabani yulaf ilaçları ile karıştırılmaz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Kışlık arpa0 - 0125 - 166-
Kışlık buğday0 - 0125 - 166-
Yazlık arpa0 - 0125 - 166-
Yazlık buğday0 - 0125 - 166-

Etkili