Drunk 300 ECRegistered until: 2021 M12 14
Sunset Kimya - Fungisit
8499

KALİBRASYON:
İlaçlamadan önce aletin uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olunuz. Dekara veya ağaç başına kullanılacak ilaçlı su miktarını belirlemek için, önce sadece su ile belirli bir alandaki bitkiler veya belirli sayıda agaç düzgünce ıslatılır. Harcanan su belirlenerek dekara veya ağaç başına kullanılacak ilaçlı su miktarı hesaplanır.

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI
İlaçlamadan önce, aletin memeleri kontrol edilip temizlenmeli, tümünün düzgün çalışması sağlanmalıdır. Önce aletin deposunu yarısına kadar su ile doldurun ve karıştırıcıyı çalıştırın. Sonra tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ilaç miktarını ayrı bir kapta az bir miktar suyla ön karışım olarak hazırlayıp karıştırınız. Aletin karıştırıcısı da çalışır durumda iken bu ön karışımı tanka dökünüz. Sonra tankı hizasına kadar su ile doldurunuz. İlaçlama esnasında da karıştırıcı faal olmalıdır.

İLACIN KULLANILMASI
Şeker Pancarı: pancar yaprak leke hastalığına karşı ilk ilaçlama hastalık henüz çıkmadan koruyucu olarak yapılmalı, gerektiğinde 15-20 gün aralıklarla devam edilmelidir.
Buğdayda, septorya yaprak lekesi hastalığına karşı ilaçlamaya kın-başaklanma ile başlanmalıdır, gerektiğinde 21-28 gün aralıklarla devam edilmelidir.
Buğdayda pas, ilk pas püstülleri görüldüğünde başlanmalıdır.
Turunçgillerde, kahverengi leke hastalığına karşı ilaçlamalara sürgün gelişimi ve iklim özellikleri dikkate alınarak sürgünler gelişmeye başladığında yaklaşık 5-10 cm uzunlukta olduğunda ve ilk hastalık belirtileri görüldüğünde başlanır, 15-20 gün aralıklarla devam edilir.
Antepfıstığı karazenk hastalığına karşı birinci ilaçlama çiçek dökülmesinden sonra döllenmeyi izleyen meyvelerin buğday tanesi kadar olduğu dönemde yapılır.
Hastalık için uygun enfeksiyon koşulları devam ettiği sürece 15 gün aralıklarla ikinci ve diğer ilaçlamalar yapılır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Yaygın olarak kullanılan birçok ilaç ile tank karışımı halinde kullanılabilir. Tereddüt halinde bir ön karışım testi yapılması tavsiye edilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 021
Karpuz0 - 050 - 5021
Kışlık buğday0 - 040 - 5021
Turunçgiller0 - 00 - 021
Yazlık buğday0 - 040 - 5021
Şeker pancarı0 - 030 - 3021