Efdal LinosRegistered until: 2023 M06 26
Tarkim - Herbisit
4403

İlacın Hazırlanması:
İlaç su ile karıştırılarak kullanılır. İlacı önce ayrı bir kap suda eritiniz. İlaçlama tankını yarıya kadar su ile doldurup, karıştırıcısı çalıştırarak ilacı ilave ediniz ve üzerini su ile tamamlayınız. Hazırlanmış ilacı aynı gün içinde kullanınız. İyi bir etki için iyi bir kaplama ilaçlama şarttır. Kullanılacak su miktarı dekara 30-40 l’ dir. 

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ: EFDAL LİNOS adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grubu C2-7 olarak sınıflandırılmış bir herbisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için EFDAL LİNOS’ u aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup C2-7 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

ÇIKIŞ ÖNCESİ İLAÇLAMA: Ekimden sonra 1-2 gün içersinde yapılır. İlaçlama sırasında toprak tezeksiz olmalıdır. İlaçlı alanda en az 20 gün hiçbir toprak işlemesi yapılmamalıdır. Killi ve organik maddece zengin topraklarda ilaç daha yüksek dozlarda atılabilir. Çok hafif ve kumlu geçirgen topraklarda ilacı kullanırken dikkatli olunmalı ve düşük doz tercih edilmelidir. 

ÇIKIŞ SONRASI İLAÇLAMA: Yabancı otların genç dönemlerinde yapılmalıdır. Toprakta birikimi söz konusu değildir. Birkaç ay içinde toprakta mikroorganizmalar tarafından parçalanır. Bundan dolayı müteakip sene ekilen kültür bitkisinde zararlı olmaz.
Diğer yabancı ot ilaçlarının birçoğu ile karışabilir. Ancak çiftçiye kendi imkan ve sorumluluğunda bir ön karışım denemesi öneriniz. Hormonlu ilaçların esterli formülasyonları ile karıştırılmaz.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Anason0 - 0150 - 175-
Ayçiçeği0 - 0250 - 250-
Havuç0 - 0150 - 175-
Kimyon0 - 0200 - 200-
Patates0 - 0250 - 250-
Soğan0 - 075 - 150-