Goldplan 20 SPRegistered until: 2024 M09 22
Agrobest - Insektisit
4834

GENEL BİLGİLER
-Bitki koruma ürününü ambalajında kapalı olarak muhafaza ediniz.
-Boşalan ambalajları usulüne uygun olarak imha ediniz.
-Boşalan ambalajları başka amaç için kesinlikle kullanmayınız.
-Boşalan gıda ve içecek kutularına bitki koruma ürünü koymayınız.
-Arılara zehirlidir. Çiçeklenme zamanı kullanmayınız.
-Balıklar için zehirlidir,  Yeraltı ve yerüstü sularına bulaştırmaktan kaçınınız..  
-Bitki koruma ürünü  normal serin ve kuru koşullarda 2 yıl süre ile depolanabilir.
-Tavsiye dozunda fitotoksik değildir.

ACETAMIPRID:
Sistemik translaminar özellikte kantak ve mide zehiri bir insektisittir. İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer. Etki süresi 14 ila 21 gün.
Böceğin sinir sistemini bozarak etki eder.
Aletin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen GOLDPLAN 20 SP (Acetamiprid %20) aletin deposuna aktarılır. Aletin karıştırıcısı çalıştırılarak depo su ile tamamlanır ve hazırlanan karışım bekletilmeden ilaçlamaya geçilir.

KALİBRASYON:
İlaçlamaya başlamadan önce ilaçlama aletinin uygun bir  şekilde kalibrasyonu yapılmalıdır. Dekara veya ağaç başına kullanılacak  ilaçlı su miktarını belirlemek için, önce sadece su ile belirli bir alandaki bitkiler veya belirli sayıda ağaç düzgünce ıslatılır. Harcanan  su miktarı belirlenerek dekara veya ağaç başına kullanılacak ilaçlı su miktarı hesaplanır.
İlaçlama sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. İlaçlamadan sonra 6 saat içinde yağmur yağarsa ilaçlama tekrarlanmalıdır. 

Domates, biber, hıyar (Beyaz sinek):
Beyaz sinek ile bulaşık olduğu saptanan seraya köşegenler yönünden girilir. Her 5 adımda bir alt, orta ve üst yapraklardan olmak üzere 50 yaprak toplanır. Yaprak başına 5 larva-pupa olduğunda mücadeleye başlanır.

Patates böceği: 
Örnekleme için tarlaya köşegenleri istikametinde girilerek, zararlının yumurta, larva ve erginleri aranır. Herhangi bir dönemine rastlanması o tarlanın bulaşık olduğunu gösterir. Birinci döle karşı ilaçlama yapılacaksa, bitkilerde ilk olgun larvalar (dördüncü dönem) görüldüğünde yapılmalıdır. İkinci döle karşı ilaçlama yapılması durumunda ise yumurta açılımının tamamlanması gerekir. Bu dönemde de, böcek yoğunluğuna bağlı olarak meydana gelecek zarar bitki tarafından tolere edilebileceğinden, ilaçlama gerekmeyebilir.

GOLDPLAN 20 SP (Acetamiprid %20)  alkali özelliktekiler hariç diğer insektisit, fungisit ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak uygulanabilir.
CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 07
Biber0 - 00 - 03
Domates0 - 030 - 303
Elma ağacı0 - 00 - 014
Karpuz0 - 025 - 257
Pamuk0 - 010 - 40-
Patates0 - 06 - 67
Salatalık0 - 00 - 03
Tütün0 - 010 - 1010