Holigan 20 SPRegistered until: 2022 M01 17
Göker Tarım - Insektisit
8559

ÖZELLİKLERİ :            
Holigan 20 SP sistemik etkili bir ilaçtır. İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer ve etkisini 14 ile 21 gün süreyle korur.   
         
İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMA ŞEKLİ :            
İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen miktarda ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir. Bu karışım aletin yarım doldurulmuş deposuna konur. Sonra karıştırılarak depo, kalan gerekli su miktarı ile tamamen doldurulur. Her türlü ilaçlama aletiyle kolaylıkla püskürtülür.Hazırlanan ilaç karışımı bekletilmeden uygulanmalıdır.    
         
KALİBRASYON:            
Dekara kullanılacak su miktarını hesaplamak için önce kalibrasyon yapılır.Bunun için aletin deposuna belirli miktar su konur ve tarla koşullarında sabit bir hızla çalıştırılarak, mevcut su ile ne kadar alanın ıslatılabileceği hesap edilir.Buradan kalibrasyonu yapılan alet ile bir dekara ne kadar su harcanacağı hesaplanmış olur.            
            
KULLANMA ŞEKLİ:            
* İlaçlamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır.            
* İlaçlamalar yapıldıktan sonra 6 saat içersinde yağmur yağarsa ilaçlama tekrarlanır.
            
Patateste Patates Böceği:             
Örnekleme için, tarlaya köşegenleri istikametinde girilerek, zararlının yumurta,larva ve ergini aranır. Herhangi bir dönemine rastlanması o tarlanın bulaşık olduğunu gösterir.Birinci döle karşı ilaçlama yapılacaksa, bitkilerde ilk olgun larvalar (dördüncü  dönem) görüldüğünde yapılmalıdır. İkinci döle karşı ilaçlama yapılması durumunda ise yumurta açılımının tamamlanması gerekir. Bu dönemde de,böcek yoğunluğuna bağlı olarak meydana gelecek zarar bitki tarafından tolere edilebileceğinden, ilaçlama gerekmeyebilir.            

Domateste Beyaz Sinek:
            
Beyaz sinek ile bulaşık olduğu saptanan tarlaya köşegenler yönünden girilir.Her 5 adımda bir alt, orta ve üst yapraklardan olmak üzere 50 yaprak toplanır.Yaprak başına 5 larva-pupa olduğunda kimyasal mücadele uygulanır.             

Elmada Yeşil Yaprak Biti:
             
Vejetasyon süresi boyunca 100 sürgünden 15'inde bulaşıklık olursa ilaçlama yapılmalıdır.            

KARIŞABİLİRLİK DURUMU :            
Alkali özellikteki ilaçlar hariç, diğer insektisit, fungisit ve yaprak gübreleriyle karıştırılarak uygulanabilir

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 07
Domates0 - 030 - 303
Elma ağacı0 - 06 - 614
Pamuk0 - 010 - 40-
Patates0 - 06 - 67