Hot-AminRegistered until: 2024 M08 4
Doğal Tarım - Herbisit
7084

Özellikler: Çıkış sonrası kullanılabilen seçici bir herbisittir. İlaçlama yapılan günlerde hava sıcaklığının 10-12 °C den düşük olmaması gereklidir. Püskürtme damlaları sürüklenmeyi önlemek için büyük olmalıdır.

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI:
İlaçlama aletinin deposu yarı yarıya su ile doldurulur. Gerekli miktar ilaç bir miktar su ile karıştırılarak depoya konur. Karıştırma düzeni çalıştırılarak gerekli miktar su ilave edilir.

DİRENÇ YÖNETİMİ:
HOT AMIN adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup O,4 olarak sınıflandırılan bir Herbisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için HOT AMIN‘nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup O,4 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİĞİ:
Sıvı yaprak gübreleri ile karıştırılabilir. Bunların dışındaki karışımlar için, teknik talimatlara mutlaka uyunuz ve ön deneme yapmadan ilaçları karışım halinde kullanmayınız.

ÇEVREYE ETKİSİ:
Balıklara zehirlidir, sulara bulaştırmayınız.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Kışlık arpa0 - 0160 - 300-
Kışlık buğday0 - 0160 - 300-
Mısır0 - 0200 - 200-
Yazlık arpa0 - 0160 - 300-
Yazlık buğday0 - 0160 - 300-