Kires UltraRegistered until: 2021 M05 20
Doğal Tarım - Herbisit
8361

Özellikler: İlaç, yabancı otların sap ve yapraklarından kolaylıkla emilir ve bitkinin her tarafına taşınır. Yabancı otların gelişmesini engeller ve 3-4 hafta içerisinde ölümlerine neden olur.

İLACIN HAZIRLANIŞI:
İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar suyla doldurulur. Gerekli miktarda ilaç başka bir kapta bir miktar suyla iyice karıştırılarak aletin deposuna aktarılır. Aletin karıştırma düzeni devamlı çalıştırılarak depo doluncaya kadar su ilave edilir.

DİRENÇ YÖNETİMİ:
KIRES ULTRA adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup B olarak sınıflandırılan bir Herbisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için KIRES ULTRA‘nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup B harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİĞİ:
Dar yapraklı otların yoğun olduğu tarlalarda, bu otlara etkili bir herbisitle karıştırılarak uygulanabilir. Yaprak gübreleri ile karıştırmayınız. İlaçlama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

ANTİDOT:
Özel bir antidotu yoktur.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bezelye0 - 0100 - 100-
Fasulye0 - 0100 - 100-
Soya fasulyesi0 - 0125 - 125-
Yer fıstığı0 - 0100 - 125-