Mass Plant ForteRegistered until: 2022 M07 12
Sunset Kimya - Insektisit
4172

ÖZELLİKLERİ : MASS PLANT FORTE sistemik etkili bir ilaçtır. İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer ve etkisini 14 ila 21 gün süreyle korur.

İLACI UYGULAMAYA HAZIRLAMA ŞEKLİ :
İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur.Tavsiye edilen miktarda ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir.Bu karışım aletin yarım doldurulmuş deposuna konulur.Sonra karıştırılarak depo kalan gerekli su miktarı ile tamamen doldurulur. Her türlü ilaçlama aletiyle kolaylıkla püskürtülür.Hazırlanan ilaç karışımı bekletilmeden uygulanmalıdır.

KALİBRASYON:
Kalibrasyon için ilaçsız, sadece su ile dolu olan depo ile ilaçlanacak alana ne kadar su püskürtüleceği hesaplanır ve ona göre dekara verilecek su miktarı belirlenerek tavsiye edilen miktardaki ilaç ilavesi yapılır.

KULLANMA ŞEKLİ:
İlaçlamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır.
İlaçlamalar yapıldıktan sonra 6 saat içerisinde yağmur yağarsa ilaçlama tekrarlanır.
Patateste patates böceği: Örnekleme için tarlaya köşegenleri istikametinde girilerek zararlının yumurta, larva ve ergini aranır.Herhangi bir dönemine rastlanması o tarlanın bulaşık olduğunu gösterir. Birinci döle karşı ilaçlama yapılacaksa bitkilerde ilk olgun larvalar (dördüncü dönem) görüldüğünde yapılmalıdır. İkinci döle karşı ilaçlama yapılması durumunda ise yumurta açılımının tamamlanması gerekir. Bu dönemde böcek yoğunluğuna bağlı olarak meydana gelebilecek zarar bitki tarafından tolore edilebileceğinden ilaçlama gerekmeyebilir.
Domateste Beyaz sinek: Beyaz sinek ile bulaşık olduğu saptanan tarlaya köşegenler yönünden girilir.Her 5 adımda bir alt, orta ve üst yapraklardan olmak üzere 50 yaprak toplanır.Yaprak başına 5 larva-pupa olduğunda kimyasal mücadele uygulanır.
Elmada yeşil yaprak biti : Vejetasyon süresi boyunca 100 sürgünden 15’inde bulaşıklık olursa ilaçlama yapılmalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Alkali özelliktekiler hariç, diğer insektisit, fungisit,ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 07
Biber0 - 00 - 03
Domates0 - 030 - 303
Elma ağacı0 - 00 - 014
Karpuz0 - 025 - 257
Pamuk0 - 010 - 40-
Patates0 - 06 - 67