Mentamectin 1.8 ECRegistered until: 2025 M06 17
Menta Tarim - Insektisit
5141

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI
İlaçlama aleti önce yarıya kadar su ile doldurulur. Ayrı bir kapta ön karışım haline getirilen ilaç alete aktarılır. Daha sonra aletin deposu su ile tamamlanır. İyice karıştırıldıktan sonra uygun zamanda ilaçlamaya geçilir.

KARIŞABİLİRLİĞİ
Diğer ilaçlarla daha önceden denenmelidir. Alkali reaksiyonlu ilaçlarla karışmaz. İlaçlara karşı oluşacak mukavemet nedeniyle, farklı etki mekanizmasına sahip ilaçların kullanılması icap eden durumlarda tavsiye edilmektedir.

KULLANIM ŞEKLİ VE ZAMANI
Bitkinin her tarafının ıslanmasına dikkat edilmelidir.

Turunçgiller:
İlaçlama pas böcüsü kesafeti görülür görülmez yapılmalıdır. İyi bir mücadele için kaplama ilaçlama şarttır. Ağaç başına 10-20 litre mayi yeterlidir. % 0.25 oranında yazlık yağlarla karıştırılabilir.

Süs Bitkileri:
İlk galeri belirtileri görülür görülmez ilaçlamaya başlanır. Gerekirse ilaçlama tekrarlanabilir. İki ilaçlama arasında en az 7 gün  ara olmalıdır.

Domates ve Pamuk:
Yaprak başına ortalama 1-3 adet ergin görüldüğünde ilaçlama yapılmalıdır.

DİRENÇ YÖNETİMİ
MENTAMECTİN adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 6 olarak sınıflandırılmış bir akarisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için  MENTAMECTİN‘nin  aynı sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup 6  harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Domates0 - 025 - 255
Elma ağacı0 - 00 - 07
Pamuk0 - 025 - 5021
Turunçgiller0 - 00 - 07