Paraconil 500 SCRegistered until: 2022 M09 4
Platin Agro - Fungisit
8832

ILACLARIN HAZIRLANMASI 
Gerekli miktardaki ilaç az bir suyla ayrıbir kapta önce karıştırılır. Yarısına kadar su doldurulmuş ve karıştırıcısıçalışmakta olan ilaçlama tankına ilave edilerek karıştırılır ve tank suylatamamlanır. İlaçlama yaparken yaprakların alt ve üst yüzeylerinin iyiceilaçlanmasına dikkat ediniz. İlaçlamayı sabahleyin veya akşam üzeri havanın çoksıcak olmadığı zamanlarda yapınız.
İlaçlamadan önce aletin uygun bir şekildekalibre edildiğinden emin olunuz dekara veya ağaç başına kullanılacak ilaçlı sumiktarını belirtmek için önce sadece su ile belirli bir alandaki bitkiler (veyaağaç) düzgünce ıslatılır. Harcanan subelirlenerek dekara (veya ağaç başına) kullanılacak ilaçlı su miktarı hesapedilir.
İyi bir karışım elde etmek için ilacınambalajını birkaç defa baş aşağı çevirdikten sonra kullanınız.

ILACLARIN HAZIRLANMASI 
ElmadaKaraleke hastalığına karşı yapılacak mücadelede:1.İlaçlama çiçek gözleri kabardığında 2.ilaçlama pembe rozet tomurcuğudöneminde 3.ilaçlama çiçek taç yaprakları %70-80 döküldüğünde, 4. ve diğerilaçlamalar ekolojik koşulların hastalığın ilerlemesi için uygun olduğudurumlarda 10-14 gün ara ile yapılmalıdır.
Kabakgillerde Yalancı Mildiyö karşıİlaçlamalara bitkiler kol atmaya başladığında veya hastalık tehlikesiningörülmesi durumunda başlanır ve 8-10 günaralıklarla devam edilir.
Domates mildiyösüne karşı ilaçlamalaraçevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesi durumunda başlanır ve 10-12 günaralıklarla devam edilir.
Şekerpancarı yaprak leke hastalığı ile mücadelede ilaçlamalara yakın tarlardakipancarların %5 nin yapraklarında en az 10'ar leke görüldüğünde başlanmalıdır.

KARISABILIRLIK DURUMU
PARACONIL 500 SC yaygın olarak kullanılanWP olarak formule edilmiş birçok insektisit, fungisit ile tanka karışımıyapılarak kullanılabilir. Ancak ilaç etiketleri üzerindeki tavsiye ve dozlaradikkate edilmelidir.
Bordo Bulamacı gibi kuvvetli alkalilerlekarıştırılmamalıdır. Değişik formülasyonlardaki EM gibi diğer ilaçlarladeneme yapılarak karışımın veuygulamanın izlenmesi ve daha sonra uygulamaya geçilmesi tavsiye edilir. Surfaktanlarveya yaprak gübreleri karıştırılarak kullanılması tavsiye edilmez. PARACONIL500 SC ikiden fazla pestisit ile karıştırılması tavsiye edilmez.

KULLANIRKAN VE DEPOLARKEN DIKKAT EDILECEK HUSUSLAR
Arılara zehirlidir. Çiçeklenme zamanı kullanmayınız
Balıklara zehirlidir.
İlacı ambalajında kapalı olarak muhafaza ediniz.
İlaç ve artıklarını havuz, akarsu ve göllere bulaştırmayınız. Rüzgarla sürüklenmenin olabileceği havalarda kullanmayın.
Boş ambalajları kesiniz, eziniz, yakınız veya gömünüz.
Tekrar kullanmayınız. Usulüne uygun olarak ağız ve burun için maske kullanınız.

DEPOLAMA DURUMU VE DIGER BILGILER
Normal (Serin ve kuru) depolama şartlarındaen az iki yıl depolandığı taktirde ilacınfiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklerinde hoşgörü (tolerans) sınırları dışında değişiklikolmaz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Domates0 - 00 - 03
Elma ağacı0 - 00 - 03
Kabak0 - 00 - 03
Karpuz0 - 00 - 03
Kavun0 - 00 - 03
Salatalık0 - 00 - 03
Şeker pancarı0 - 0300 - 3003