Pityo ProRegistered until: 2024 M03 27
Doğal Tarım - Fungisit
9577

Özellikler: PITYO PRO ürününün hastalıklara karşı koruyucu etkisinin yanı sıra tedavi edici özelliği de vardır. Hastalık etmeninin bitkilere ilk girişinden sonra bağlarda 2-3 gün, domates, hıyar ve karpuzda ise 1-2 gün içinde yapılacak uygulama ile hastalığın gelişimi durdurulabilir.

PITYO PRO farklı etki mekanizmaları olan Famoxadone ve Cymoxanil etkili maddelerine sahip bir fungisittir.

PITYO PRO uygulamadan 2 saat sonra yağan yağmurlardan etkilenmez, uygulamayı tekrarlamaya gerek yoktur. Eğer uygulamadan sonraki ilk 2 saat içinde yağmur görülürse ürünün etkisinde azalma olacağından uygulamayı tekrarlamak gerekebilir.

PITYO PRO ile sezon içinde aynı yerde bağ, domates, hıyar, patates ve karpuzda 3’ten fazla uygulama yapmayınız.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:
Hıyarda Yalancı mildiyö’ye karşı, hastalık koşulları oluştuğunda veya çevrede ilk hastalık belirtileri görülür görülmez uygulamaya başlanır ve hastalık için elverişli hava şartları devam ettiği sürece 12 gün aralarla uygulamaya devam edilir.

Domateste Mildiyö’ye ve Erken yaprak yanıklığı’na karşı, hastalık koşulları oluştuğunda ve çevrede ilk hastalık belirtileri görülür görülmez uygulamaya başlanır ve hastalık için elverişli hava şartları devam ettiği sürece 12 gün aralıklarla uygulamaya devam edilir.

Bağda Mildiyö’ye karşı, sürgünler 25-30 cm’ye ulaştığında uygulamaya başlanır ve hastalık için elverişli hava şartları devam ettiği sürece 10-12 gün ara ile uygulamaya devam edilir.

Patateste Mildiyö’ye karşı, hastalık koşulları oluştuğunda ve çevrede ilk hastalık belirtileri görülür görülmez uygulamaya başlanır ve hastalık için elverişli hava şartları devam ettiği sürece 12 gün aralarla uygulamaya devam edilir.

Karpuzda Erken yaprak yanıklığı’na karşı, hastalık koşulları oluştuğunda veya çevrede ilk hastalık belirtileri görülür görülmez uygulamaya başlanır ve hastalık için elverişli hava şartları devam ettiği sürece 12 gün aralarla uygulamaya devam edilir.

DİRENÇ YÖNETİMİ:
PITYO PRO adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup 27+C3,11 olarak sınıflandırılan bir Fungisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için PITYO PRO ‘nun aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup 27+C3,11 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz. 

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: 
PITYO PRO, bilinen pek çok fungisit ve insektisitlerle karışabilir. Alkali özellikte bitki koruma ürünleriyle karıştırmayınız. Uygulamadan önce bir ön karışım testi yapılmalıdır.

ÇEVREYE ETKİSİ:
Arılara ve balıklara zehirlidir.

ANTİDOT:
Özel bir antidotu yoktur. Belirtile göre tedavi uygulanır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 03
Domates0 - 00 - 03
Karpuz0 - 040 - 403
Patates0 - 040 - 4014
Salatalık0 - 00 - 03