Poseidon 80 WPKayıt süresi doldu
Sunset Kimya - Fungisit
8354

İLACI UYGULAMAYA HAZIRLAMA ŞEKLİ
İlaç su ile karıştırılarak kullanılır. İlaçlama tankını yarıya kadar su ile doldurunuz.
Ayrı bir kap içinde yeterli miktar ilacı eritiniz ve aletin karıştırıcısını çalıştırarak ilacı ilave ediniz ve üzerini su ile tamamlayınız. Hazırlanmış ilaçlı mahlulü aynı gün kullanınız.

KULLANMA ŞEKLİ:
Soğan Mildiyösü:Çevrede ilk hastalık belirtileri görülünce ilaçlamaya başlanır.
10 gün ara ile ilaçlama yapılır.
Hıyar,Kavunda yalancı mildiyö:İlaçlamaya bitkiler kol atmaya başladığında ya da çevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile başlanır 10 gün ara ile tekrarlanır.
Turunçgillerde Kahverengi Çürüklük:Hızlı sürgün gelişmesinin olduğu dönemlerde (Nisan,Haziran ve Eylül’de)Birer kez olmak üzere yılda toplam üç ilaçlama yapılır.
Armutta Ateş Yanıklığı:Çiçeklenme başlangıcından itibaren (beyaz rozet) 7-8 gün aralıklarla en az üç ilaçlama yapılmalıdır.
Domateste Mildiyö:Çevrede domates yapraklarında3-5 mm çapında kahverengi lekelerin alt yüzünde beyaz kül gibi konide örtüsünün görülmesi ile başlanır. Bitkinin yaprak alt yüzeylerinin her tarafının iyice ilaçlanması gerekir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:
Yaprak gübreleri,bakırlı ilaçlar ve dicofol ile karışmaz. Yağ veya yağlı ilaçlar ilacın yapraklara nüfuzunu önlediğinden daha sonra kullanılmalıdır. İlaçlarda değişik kalitede dolgu maddeleri kullanıldığından dolayı karışım yaparken yaygın uygulamadan önce küçük çapta ön denemeler yapılması önerilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 014
Domates0 - 00 - 07
Kavun0 - 00 - 03
Salatalık0 - 00 - 03
Soğan0 - 00 - 014
Turunçgiller0 - 00 - 014