Potegon 20 SPRegistered until: 2025 M09 30
Astranova - Insektisit
7991

ÜRÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLAMASI : Aletin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen miktarda bitki koruma ürünü ayrı bir kapta ön karışım haline getirilir aletin yarım dolmuş deposuna aktarılır. Aletin karıştırıcısı çalıştırılarak depo su ile tamamlanır ve uygulamaya geçilir. Her türlü uygulama aletiyle kolaylıkla püskürtülür. Hazırlanan karışım bekletilmeden uygulanmalıdır.

KULLANMA ŞEKLİ : Uygulamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra 6 saat içerisinde yağmur yağarsa uygulama tekrarlanmalıdır.

Patateste Patates Böceği: Örnekleme için, tarlaya köşegenleri istikametinde girilerek, zararlının yumurta, larva ve ergini aranır. Herhangi bir dönemine rastlanması o tarlanın bulaşık olduğunu gösterir. Birinci döle karşı uygulama yapılacaksa, bitkilerde ilk olgun larvalar (4.dönem)görüldüğünde yapılmalıdır. İkinci döle karşı uygulama yapılması durumunda ise yumurta açılımının tamamlanması gerekir. Bu dönemde de, böcek yoğunluğuna bağlı olarak meydana gelecek zarar bitki tarafından tolere edilebileceğinden, uygulama gerekmeyebilir.

Domateste Beyaz Sinek: Beyazsinek ile bulaşık olduğu saptanan tarlaya köşegenler yönünden girilir. Her 5 adımda bir alt, orta ve üst yapraklardan olmak üzere 50 yaprak toplanır. Yaprak başına 5 larva-pupa olduğunda kimyasal mücadele uygulanır.

Elmada Yeşil Yaprak Biti: Vejetasyon süresi boyunca 100 sürgünden 15 'inde bulaşıklık olursa uygulama yapılmalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU : Alkali özelliktekiler hariç diğer insektisit, fungisit ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak uygulanabilir.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 07
Biber0 - 00 - 03
Domates0 - 00 - 03
Elma ağacı0 - 00 - 014
Karpuz0 - 025 - 257
Pamuk0 - 010 - 40-
Patates0 - 06 - 67