Rocket 20 SPRegistered until: 2024 M07 23
Doğal Tarım - Insektisit
4770

Özellikler: Sistemik etkili bir insektisittir. Bitkinin yaprak,gövde ve köklerinden çok rahat özsuyuna girerek, kolay dağılır ve birçok zararlıyı kontrol eder. Etkisini 14-21 gün korur.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN HAZIRLANMASI:
Öncelikle ilaçlama aletinin kalibrasyonu yapılır. (1 dekar alandaki bitkileri yeteri kadar ıslatacak şekilde kullanılan su miktarı tespit edilir. Tespit edilen bu su miktarına ürünün dekara dozu eklenerek, bir dekar için kullanılacak bitki koruma ürünlü su miktarı bulunur.) İlaçlama aleti yarıya kadar su ile doldurulur. Ürün ayrı bir kapta bir miktarı su ile ön karışımı yapılır. Hazırlanan ön karışım depoya boşaltılır. Deponun geri kalan kısmı aletin karıştırıcısı çalıştırılarak doldurulur. Hazırlanan karışım bekletilmeden uygulanır.

  • Uygulamalar sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır.
  • Uygulama yapıldıktan 6 saat içerisinde yağmur yağarsa ilaçlama tekrarlanır.

DİRENÇ YÖNETİMİ:
ROCKET 20 SP adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre grup 4A olarak sınıflandırılan bir İnsektisit’tir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için ROCKET 20 SPnin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (grup 4A harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz. 

KARIŞABİLİRLİĞİ:
Alkali özellikler hariç, diğer insektisit, fungusit ve yaprak gübreleri ile karıştırılarak kullanılabilir. Uygulama için büyük miktarda karışım yapmadan önce ön karışım denemelerinin yapılması tavsiye edilir.

ÇEVREYE ETKİSİ:
Arılara zehirlidir. Çiçeklenme döneminde kullanmayınız.
Balıklara zehirlidir. Akarsulara karıştırmayınız.

ANTİDOT:
Özel bir antidotu yoktur. Belirtilere göre tedavi uygulanmalıdır.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Antep fıstığı0 - 00 - 07
Domates0 - 030 - 303
Elma ağacı0 - 00 - 014
Karpuz0 - 020 - 207
Pamuk0 - 010 - 40-
Patates0 - 06 - 67
Tütün0 - 010 - 1010