Roxen 25 WPRegistered until: 2022 M06 26
Platin Agro - Fungisit
8746

ILACLARIN HAZIRLANMASI
Gerekli miktardaki ilaç az bir suyla ayrıbir kapta önce bulamaç haline getirilir. Yarısına kadar su doldurulmuş vekarıştırıcısı çalışmakta olan ilaçlama tankına ilave edilerek karıştırılır vetank suyla tamamlanır. İlaçlama yaparken yaprakların alt ve üst yüzeylerininiyice ilaçlanmasına dikkat ediniz.
İlaçlamayı sabahleyin veya akşam üzerihavanın çok sıcak olmadığı zamanlarda yapınız.

KULLANIMI
Domateste erken yaprak yanıklığıhastalığına çevrede ilk hastalık belirtileri görülünce ilaçlamaya başlanır ve10-14 gün aralıklarla ilaçlamaya devam edilir.
Elma ve armutta karaleke hastalığına karşıilk ilaçlama çiçek gözleri kabardığında (yeşil uç-fare kulağı), ikinci ilaçlamapembe tomurcuk (Armutta beyaz rozet) döneminde, üçüncü ilaçlama çiçek taçyapraklarının %70-80, döküldüğünde, 4. ve diğer ilaçlamalar hava şartlarıhastalık için uygun giderse 10 gün ara ile yapılmalıdır.
Kayısıda Monilya hastalığına karşı ilkilaçlama çiçeklenme başlangıcında (%5-10 çiçekte), ikinci ilaçlama tamçiçeklenmede (%90-100 çiçekte) yapılmalıdır.
Hububatta Sarı Pas ve Septorya hastalıklarınakarşı çevrede ilk hastalık belirtileri görüldüğünde kaplama olarak birinciilaçlama yapılır. Şartlar hastalık için uygun giderse 10-14 gün arayla ikincibir ilaçlama yapılmalıdır.
ROXEN 25 WP elma küllemesine de etkiliolduğu için karaleke'ye karşı yapılan ilaçlamalar külleme hastalığını kontroleder ve ayrıca ilaçlamaya gerek kalmaz. 

KARISABILIRLIK DURUMU
WP formülasyonlarla karışabilir. Diğerformülasyonlarla ön deneme yapmak gereklidir. Genellikle yüksek derecede asidikve bazik formülasyonlarla karıştırılmaz.

KULLANIRKAN VE DEPOLARKEN DIKKAT EDILECEK HUSUSLAR
Arılara zehirsizdir.
Balıklara zehirlidir.
İlacı ambalajında kapalı olarak muhafaza ediniz.
İlaç ve artıklarını havuz, akarsu ve göllere bulaştırmayınız. Rüzgarla sürüklenmenin olabileceği havalarda kullanmayın. Boş ambalajları gömün.
Depolama sırasında ilacın nemlenmesine müsade etmeyin. Bu kimyasal değişikliğe sebep olabileceğinden ilacın fungisit etkisini azaltabilir.
Ateş ve kıvılcımdan uzak tutunuz. 

DEPOLAMA DURUMU VE DIGER BILGILER
Normal (Serin ve kuru) depolama şartlarındaen az iki yıl depolandığı taktirde ilacın fiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklerinde hoşgörü (tolerans) sınırlarıdışında değişiklik olmaz.

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Armut0 - 00 - 014
Domates0 - 00 - 07
Elma ağacı0 - 00 - 014
Kayısı0 - 00 - 014
Kışlık arpa0 - 075 - 75-
Kışlık buğday0 - 075 - 75-
Yazlık arpa0 - 075 - 75-
Yazlık buğday0 - 075 - 75-