Rutgers 22ERegistered until: 2022 M12 18
Safa Tarim - Insektisit
8958

Özellikleri
RUTGERS 22E organik fosforlu bir bileşim olup kavun, karpuz, bağ ve depolanan bitkilerde zarar yapan çeşitli haşerelere karşı tavsiye edilen geniş spektrumlu bir ilaçtır. RUTGERS 22E haşerelere mide, temas ve buharlaşma yolu ile etki eder. İlaçlamadan sonra bitkilerde bakiye bırakmaması, çok düşük zehirliliği ilacın önemli özelliklerinden biridir. Bu nedenle RUTGERS 22E bağlarda ve diğer yenilen bitkilerde gayet emniyetli olarak kullanılır.
Emülsiyon konsantre bir ilaç olan RUTGERS 22E suyla kolayca karıştığından, her türlü ilaçlama alet ve ekipmanı ile uygulanabilir. En iyi sonuca ulaşmak için tavsiye dozunda kullanılması şarttır.
İlaçlama aletinin deposunu yarıya kadar su ile doldurunuz. Gerekli miktardaki RUTGERS 22E’ yi bir kapta az miktardaki su ile iyice karıştırdıktan sonra depoya ekleyiniz ve karıştırıcıyı çalıştırınız. Boş ürün kabını ve ilaç ölçme kabını bol miktarda su kullanarak ilaçlama aletinin deposu içine yıkayınız. Karıştırmaya devam ederek geriye kalan suyu ekleyiniz.

RUTGERS 22E kuvvetli alkali karakterdekiler hariç, bilinen birçok insektisit, fungisit ve akarisitlerle karıştırılarak kullanılabilir.

RUTGERS 22E ile yapılacak karışımları uygulamadan önce çiftçinin kendi imkan ve sorumluluğunda bir ön karışım testi ve küçük bir alanda deneme yapması önerilir. 

CropsBBCHKayıtlı normaHasat Öncesi Aralığı
Bağ0 - 00 - 07
Lahana0 - 00 - 07